Ocak 25, 2024

Altcoin’den Gelen Güncelleme Duyurusu Fiyatta Hareketliliği Tetiklerken Trader’lar Gözünü Yükseklere Dikti!


Solana fiyatı son 24 saatte %5,5’e varan yükselişle 38,2 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Fiyat ise bu süre zarfında 87 dolar seviyesini aşarak dikkat çekti. Yükseliş biraz soğumuş olsa da geliştirici ekibin blok zincire “SPL” standartlarında bir token uzantısı ekleme duyurusu heyecanı tetikeyen temel faktör olmuştu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SOL token 17 Ocak tarihinde 102 dolar civarında güçlü bir dirençle mücadele ederken, yaklaşık altı gün sonra beş haftanın en düşük seviyesine (78,6 dolar) geriledi. Bu da ortalamada %20 fiyat düşüşü anlamına geliyor.

Ancak fiyat bu seviyelerde olumsuz gidişatı hızlı bir şekilde kırdı ve 24 saat içerisinde %10’un üzerinde artış kaydederek düşüş trendini durdurdu. Trader’lar da bu ivmeden yararlanmak amacıyla gidişatı dikkatle takip ediyor. Belirlenen ilk kritik seviye 90 doların üzerinde günlük kapanış olurken, asıl hedef 100 dolara tekrar ulaşıp ulaşamayacağı yönünde.

Jump Crypto tarafından inşa edilen ve gelişmekte olan bir üçüncü taraf doğrulayıcı olan Firedancer geliştirilmeye devam ediyor. Bu girişim, Solana’nın işleme kapasitesini saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirebilecek şekilde geliştirmeyi ve sharding olarak da bilinen paralel işleme desteğini sunmayı amaçlamakta.

Solana, içinde bulunduğumuz ay içerisinde ağda kilitlenen toplam değerini 15,3 milyon dolara çıkararak dApp kolunda da güç kazanmaya çalışıyor. Yerel token SOL son bir aylık süreçte değer kaybetmiş olsa da TVL değerinde artış devam ediyor.

solana tvl değerinde artış sürüyor

Solana Yeni Token Uzantılarını Tanıttı

24 Ocak’ta yapılan duyuruya göre oken uzantıları gelişmiş token işlevselliği için geliştiricilere, finans kurumlarına, işletmelere ve Solana’ya özgü geliştirme ekiplerine hitap eden birtakım çözümler sunuyor.

Sektörün önde gelen oyuncuları Paxos ve GMO-Z.com Trust Company Inc. (GMO Trust) token uzantılarını şimdiden benimsedi. Vakıf ise ağda çıkarılacak stabilcoin’lere kolaylalık sağlamak için uzantıların sıklıkla kullanıldığını açıkladı.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?