Ocak 17, 2024

Altcoin’den Blockchain Oyun Hamlesi: Fiyat Hızlıca Sıçramayı Başardı!


Son güncellenme : 18.01.2024 - 11:30

Yuga Labs’e ait Bored Ape Yacht Club ekosisteminin yerel token’ı olan ApeCoin, yeni oyunu Dookey Dash’in yeni bir ücretsiz sürümünü başlattığı haberi üzerine Çarşamba günü %10’un üzerinde artış gösterdi.

CoinGecko’nun verilerine göre, APE şu anda 1,58 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz gün %10,1, hafta içinde ise %17,9 artış gösterdi.

Fiyattaki son artış Dookey Dash’in halka açık yeni bir sürümün duyurulmasının ardından gerçekleşti.

Oyunun yeni sürümünün fragmanında ApeCoin logoları görülüyor, ancak Yuga Labs sözcüsü oyun içi ödüllerin kripto para birimiyle ödenip ödenmeyeceğini doğrulamadı. Orijinal oyunda oyuncular, kazanan “Mongraal “ın milyarder Adam Weitsman’a 1,63 milyon dolara sattığı 1’e 1 NFT anahtarı için yarışıyordu.

Yuga Labs bir Twitter paylaşımında ayrıca, Bored Apes ve Mutant Apes gibi NFT koleksiyonlarına sahip olanların Dookey Dash’te “token avantajları” alacağını da belirtti.

Yeni oyun iOS, Android, Mac masaüstü ve Windows masaüstü kullanıcıları için piyasaya sürülecek.

Ethereum tabanlı bir token olan ApeCoin, görünüşte 10.000 kişilik BAYC profil resmi NFT koleksiyonu ile ortaya çıkan ve daha sonra Mutant Ape Yacht Club gibi yan ürünleri de içerecek şekilde genişleyen bir topluluk olan Bored Ape Yacht Club ekosisteminin resmi tokenıdır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?