Kasım 28, 2022

Altcoin’den Beklenmedik Performans: BTC ve ETH’yi Geçti!


Son güncellenme : 28.11.2022 - 20:15

Kripto para piyasası bir süredir düşüş kapanından kurtulmayı başaramıyor. Son 24 saatteki verilere göre fiyatlar ortalama %3 daha geriledi. Toplam piyasa değeri ise 820 milyar dolar civarında yer alıyor. Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi varlıklar da bu düşüş trendine dahil oldu.

Yaşanan düşüşe rağmen Cardano kullanıcıları ekosistemi daha çok kullanmaya devam ediyor. Verilere göre en aktif blockchain olan Cardano, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen ağları geride bırakmayı başardı. Verilere göre son 24 saaatte ağda 6,4 milyar doların üzerinde işlem hacmi gerçekleşti. Bitcoin’de bu sayı 4,75 milyon dolarken Ethereum’da yalnızca 1.84 milyar dolardı.

Cardano on-chain veri

Cardano üzerinde inşa edilen DeFi projesi olan Ardana, finansman ve zaman çizelgesi sorunları nedeniyle geliştirmeleri durdurdu. Yaşanan olaydan sonra ekosistemin zarar gördüğü tahmin ediliyordu. Buna karşın gelen verilerde bu durumda görülmedi.

GitHub etkinlik istatistiklerine göre Cardano, haftalık geliştirme etkinliği açısından üçüncü sırada yer aldı.

Aslında, yakın tarihli bir güncelleme raporu, Voltaire aşamasına girmek için Cardano İyileştirme Önerisinin geçen hafta yayınlandığını özetledi. Diğer “temel teknoloji iyileştirmeleri” üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Paralel olarak, Dantel adlı geliştirme de “ilerliyordu”.

Haftalık Cardano raporu

Lace, kullanıcıların öncelikle kriptolarını tek bir yerde yönetmelerini, kontrol etmelerini ve saklamalarını sağlamayı amaçlamakta. Proje light wallet olarak adlandırılan türden olup, gelişimi devam ediyor.

Şu an itibariyle, Cardano üzerinde 1.146’dan fazla proje inşa ediliyor. 3.759’dan fazla Plutus komut dosyası dağıtılmış ve 106’dan fazla proje bulunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ağ, geçen hafta sonu itibariyle 65.539 minting politikasında 6,9 milyondan fazla yerel token basımını denetlemiştir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?