Ağustos 29, 2023

Altcoin’den Beklenmedik Performans: %122’lik Rallisiyle Bir Anda Yatırımcıların Gözdesi Oldu!


Pi Network’ün yerel tokenı PI coin ‘nin fiyatı 25 Ağustos’ta keskin bir artış göstererek %122’nin üzerinde yükseldi. Böylece 6 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Ralli, Pi Network token fiyatının EMA trend çizgisinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Ancak, ralli kısa süre sonra kazançları azalttı ve PI coin fiyatını konsolide etmeye zorladı.

Bununla birlikte, PI coin boğaları, ayıların sert direncine rağmen fiyatları yukarı doğru zorlamaya devam ediyor. Günlük mumlardaki uzun üst ve alt fitillerde görülebilen mücadelenin kanıtı. Ralli devam ederse, Pi Network token fiyatının 66 dolara yakın direnç seviyesine ulaşması mümkün.

PI coin

Dahası, ani direncin kırılması ve üzerinde konsolide edilmesi, PI fiyatının, aşağı yönlü düzeltmeler kazançları bölmeden önce 84 dolara yakın direnci hedeflemesine yardımcı olabilir.

PI için göreceli güç endeksi, günlük zaman diliminde 74,89’luk bir okuma ile aşırı alım olarak kaldı. Aşırı alım RSI seviyeleri tarihsel olarak düşüşün tersine döndüğü zamanlardan önce gelmiştir. Sonuç olarak, trader’lar genellikle bu durumu bir satış sinyali olarak değerlendirir.

Bu nedenle, ralli başarısız olursa, PI coin fiyatının 50,1 dolara yakın desteğe düşmesi mümkün. Ayrıca, acil desteğin ihlal edilmesi, PI coin fiyatını iyileşmeden önce 38 dolara yakın 200 günlük EMA (yeşil dalga) destek seviyesini test etmeye itmesi mümkün.

PI Coin Geliştiricileri Yatırımcıları Uyarıyor

Pi Network token fiyatının son fiyat hareketi muhtemelen piyasaya daha fazla alıcı çekmiştir. Yine de Pi geliştiricileri, kullanıcılara fiyat artışının IOU Pi token’larında olduğunu ve PI çekirdek ekibinin token ile hiçbir ilişkisi olmadığını hatırlattı.

PI geliştiricileri, kullanıcıları işlem yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

IOU (I Owe You) token’ları, piyasadaki herhangi bir borsada listelenmeyen token’ları temsil eder. Orijinal token yerine kullanılan token, ana token’ın piyasaya sürülmesinden sonra geri satın alınır.

Pi Network’ün gönderisinde kullanıcılardan işlemlerinde dikkatli olmaları istendi. Fiyat artışı Huobi borsasında meydana geldi.

PI Ağı Yol Haritası Spekülasyonları Alıcıların İlgisini Çekiyor

Bu arada, 24 Ağustos’ta X’te yayınlanan bir gönderi, PI coin’in son dönemdeki boğa koşusunu başlattı. Gönderide bir Pi Network geliştiricisinin platform için yeni bir yol haritasının Eylül 2023’te çıkabileceğini söylediği aktarıldı. Bir yol haritası, kullanıcıların projenin ilerleyişini daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.

Dahası, gönderi muhtemelen orijinal tweet’i kelimesi kelimesine kopyalayan birkaç kripto etkileyicisi tarafından paylaşıldı. Pazarlama kampanyasının, yaklaşan duyuruyu çevreleyen heyecanı canlı tutması mümkün.

Beklentiler de yüksek. Çünkü birçok kullanıcı Pi Network açık mainnet lansmanına ilişkin bir ETA bekliyor olabilir. Bu heyecan, dikkatleri platformun ağ moderatörleriyle yaşadığı sorunlardan da uzaklaştıracaktır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?