Eylül 16, 2023

Altcoin’de Şok Karar: Kritik Topluluk Projeyi Eleştirdi ve Ayrıldı!


Polkadot topluluğu PolkaWorld, topluluğun altcoin hazinesinden fon alma teklifinin reddedilmesinin ardından faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kuruluş, yakın zamanda yaptığı bir duyuruda projenin hazine yönetimiyle ilgili çeşitli endişelerini dile getirmiş ve çeşitli iddialarda bulunmuştu.

PolkaWorld’ün X hesabında yayınlanan bir gönderide, Polkadot’un yeni açık yönetişim platformu OpenGov kapsamındaki hazine yönetiminin ekosisteme uzun vadeli katkıda bulunanları etkilediğini iddia etti. PolkaWorld’e göre, birçok kuruluş hazine tarafından reddediliyor ve ekosistemden ayrılıyor.

Kuruluş, önceki yönetim sisteminde Polkadot sahipleri tarafından seçilen bir konsey bulunduğuna dikkat çekti. PolkaWorld’e göre konsey üyeleri belirli alanlarda uzmandı ve teklifleri değerlendirme konusunda bilgiliydi. PolkaWorld bunun, yönetişimin doğrudan token sahipleri tarafından kararlaştırıldığı mevcut OpenGov sistemine entegre edilmesi gerektiğine inanıyor.

Bu arada, işletmeleri Polkadot’a bağlayan Brushfam platformunun kurucusu Markian Ivanichok, projenin Polkadot’tan ayrıldığını bir X başlığıyla duyurdu. Kurucu, Polkadot’un yönetim sistemiyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirerek “finansman bulmanın giderek zorlaştığını” söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?