Eylül 18, 2023

Altcoin’de Şok Gelişme: Net Sermaye 13 Milyar Dolar Azaldı!


Kripto piyasası üzerindeki baskın duygu korku yönünde olmaya devam ediyor. Ethereum (ETH), varlıklarındaki büyük bir net sermaye kaybının ortasında ağdaki kapitülasyon sinyalleriyle bundan oldukça etkilendi.

Ali Martinez tarafından paylaşılan Glassnode verilerine göre, Ethereum “son birkaç gün içinde” 13 milyar dolar net sermaye kaybetti.

ethereum haberleri

Bu grafik, dijital varlık sektöründeki en büyük ve en baskın varlıkların toplam 30 günlük Net Pozisyon Değişikliğini göstermektedir. Net sermaye girişleri, BTC, ETH gibi ana varlıklar için Gerçekleşen Üst Sınırdaki artışlar yoluyla ya da USDT, USDC ve BUSD dikkate alındığında stabilcoin arzındaki büyüme yoluyla gerçekleşebilir.

Gerçekleşen üst sınır, piyasadan gerçek net sermaye girişinin/çıkışının daha doğru bir tasviri olduğu için büyük ağ varlıkları için kullanılır.

Gerçeklemiş değer her bir coini en son işlem gördüğü fiyattan değerlendirir ve böylece göreceli coin likiditesini hesaba katar ve zincir dışında gerçekleşen tamamen spekülatif ticareti filtreler.

Ethereum Ağı Korkuya Teslim

Özellikle de bu durum Ethereum yatırımcıları arasında gerçekleşen büyük bir kapitülasyon olayının bir başka sinyalidir. Son birkaç gün içinde, Günlük Aktif Adreslerin (DAA) ‘tarihi anomalisi’ gibi başka sinyaller de gözlemlendi ve tek bir günde bir milyon DAA’nın üzerinde 8 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Glassnode‘dan gelen diğer veriler de Ethereum’un merkezi borsalardan eter alan adres sayısında aylık en düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor, bu da yatırımcıların eskisi kadar para çekmediği anlamına geliyor ki bu da daha az kişinin ETH satın aldığını gösteriyor olabilir.

Ethereum türev çiftlerinde oluşturulan uzun ve kısa pozisyonlar arasındaki orana bakıldığında, Finbold tarafından Coinglass’tan alınan veriler, 4 saatlik grafikte 10 Eylül’den bu yana kısa pozisyonların baskın olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?