Eylül 19, 2023

Altcoin’de On Milyonlarca Dolarlık Satış Riski: Fiyatı Etkileyecek mi?


Blockchain dünyasının önde gelen ismi Ripple, XRP fiyatı yükselirken yaptığı büyük transferlerle dikkat çekti.

Whale Alert’ın verilerine göre Ripple Labs, son 14 saat içinde “bilinmeyen” bir cüzdana 80 milyona yakın XRP aktardı.

Whale Alert tarafından tespit edilen bir başka işlem ise anonim bir adresten Bitstamp borsasına 30 milyon token transfer etti.

XRP odaklı analiz platformu Bithomp tarafından paylaşılan ayrıntılar, ikinci işlemin de Ripple ile ilişkili bir cüzdan tarafından başlatıldığını gösteriyor.Bu da şirketin Bitstamp’ta satmak üzere yine büyük miktarda varlık (yaklaşık 30.000.000 token) gönderdiği anlamına geliyor.

Yukarıda bahsedilen 75.000.000 XRP ile birlikte bu iki transfer, fiat eşdeğeri olarak yaklaşık 52,8 milyon dolar değerinde 105.000.000 token’a denk geliyor.

Hafta sonu boyunca Ripple, bilinmeyen bir adresten şaşırtıcı bir şekilde 100.000.000 XRP aldı. Bu adresin Kanadalı SideShift kripto borsasına ait bir cüzdan olduğu ortaya çıktı. Bu transferin nedenleri bilinmiyor; ancak geçmişte Bithomp, Binance devinden Ripple’ın cüzdanlarına yapılan benzer transferleri tespit etti. Taraflardan hiçbiri bu transferler hakkında da yorum yapmadı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?