Şubat 26, 2023

Altcoin’de Milyonlarca Dolarlık Token Kilidi Açılıyor: Baskı Gelecek mi?

Kripto para piyasasında kilitlenen toplam token şu an ortalama 102 milyar dolar değerinde. Bu token’lar ise belirli bir süre geçmesinin ardından piyasaya sürülecek. “Hak ediş süresi” olarak da bilinen bu kilitleme olayı, kripto paraların alınıp satılmasının yasak olduğu süre zarfını temsil etmektedir. Hedera (HBAR) ağı ise 1 Mart’ta bu türden bir etkinliğe hazırlanıyor.

Hedera Arzın %6,28’inin Kilidini Açacak

Üç ayda bir yayınlanan HBAR Dağıtım Raporu, ağın 1 Mart’ta toplam arzının %6,28’inin kilidini açacağını ve bunun da toplam 3,14 milyar HBAR token’a denk geldiğini belirtiyor. HBAR’ın fiyatı dikkate alındığında, bu yaklaşık 238 milyon dolar değerinde token dağıtımı ile sonuçlanacaktır.

Satın alma anlaşmaları, ağ yönetişimi ve operasyonlara ilişkin token’ların, kilit açma işleminin sırasıyla %0,67 ve %1,11’ini oluşturması beklenmektedir. Ayrıca, kilit açma etkinliği, kilit açmanın yaklaşık %4,50’sini oluşturan Ekosistem ve Açık Kaynak Geliştirme Programına yönelik varlıkları da içerecektir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hedera’nın dolaşımdaki arzı 25 milyar dolar civarında. Bu da arzın yaklaşık %50,61’nin kullanıma sunulurken %49,39’unun kilitli olduğu anlamına geliyor.

HBAR Fiyat Düşecek mi?

Token kilitlerinin açılması genellikle dolaşımdaki toplam token miktarını arttırdığı için bir düşüş işareti olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise piyasanın temel dinamiklerine bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Ancak Hedera son birkaç yıldır benzeri token kilidi açma etkinlikleri gerçekleştirdi. Bu da arzın daha yavaş bir şekilde artmasına yardımcı olarak baskıyı kırmayı başardı.

Hedera fiyat tahmini

Hareketli ortalamalarla grüldüğü üzere, HBAR’ın teknik analiz (TA) göstergeleri altcoin için bir satış pozisyonu ortaya koyuyor ve 10. seviyede bir “satış” ve 5. seviyede bir “alış” öneriyor. Bu son HBAR haberlerinin doğrudan bir sonucu olarak, Hedera’nın fiyatı şu anda 0,075 dolardan işlem görüyor ve bu da önceki yedi gün içinde kaydedilen %12,48’lik düşüşe kıyasla son 24 saat içinde %1,42’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?