Popüler Altcoin’de Göstergeler Netleşti: Sırada %35 Yükseliş mi Var?


ALGO fiyat trendi, günlük grafikte düşen bir kama modeline yol açan uzun vadeli bir düşüş trendi gösteriyor. Düşüş formasyonu Algorand fiyatını 0,0885 dolara düşürerek bir ay içinde %35’lik bir fiyat düşüşüne neden oldu.

Bununla birlikte, son tersine dönüş, 50 günlük EMA’yı geri almak için düşüş otoyolundan yükseliş çıkışıyla dalga geçiyor.

Mevcut ayı döngüsünde erken bir yükseliş hareketini başlatmak için bir sabah yıldızı formasyonu oluşturan ALGO, ters bir baş ve omuz formasyonunu tamamlamaya başladı. Bu yükseliş formasyonu düşen kama içinde oluşuyor ve yukarı yönlü bir kırılma olasılığını artırıyor.

ALGO fiyatı şu an 0,1081 dolardan işlem görüyor ve son üç günde %8’lik bir artışla genel trend çizgisine meydan okuyor. Dahası, yükseliş formasyonu 0,1085 dolar seviyesinde bir boyun çizgisi direnç bölgesi oluşturmaya devam ediyor.

50 günlük EMA’nın ve 0,10 dolarlık önemli psikolojik seviyenin kazanılması, kırılma olasılığını arttırıyor. Direnç trend çizgisine yakın işlem gören devam eden fiyat hareketi, gelecekteki Algorand fiyat hareketinde belirleyeci olacaktır.

RSI göstergesi yükseliş yörüngesinde devam ediyor ve son tersine dönüşle birlikte yarı yol çizgisinin üzerinde kalıyor. Aşırı alım bölgesine yaklaşan gösterge, ALGO fiyatı üzerinde yükseliş eğilimli bir bakış açısı sergiliyor.

Yükseliş histogramlarının yeniden ivme kazanmasıyla MACD ve sinyal çizgileri düşüş eğiliminden kaçınıyor.

Yükseliş trendinin genel arz akışını aşmayı başardığı düşünüldüğünde, ALGO fiyatı hareket halinde yeni bir yükseliş eğilimi belirlemeye çalışacak. Dahası, bu kapış, yan hat trader’ları için etkileyici bir giriş fırsatına işaret edecektir.

Ters baş ve omuz ve düşen kama kırılması çakışarak daha güçlü bir yükseliş hareketini ateşleyebilir. Serbest bırakılan momentum, Algorand fiyatını 0,1175 $ veya 0,1380 $ işaretine yükseltebilir. Öte yandan, ALGO fiyatı yükseliş eğilimi gösteremezse, düşüş trendini uzatacaktır. Yatırımcılar, Algorand fiyatının 0,081 $ ‘lık yeni bir düşük bulmasını bekleyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?