Mart 10, 2024

Altcoin Yatırımcılarının Gözü Bu Etkinlikte: Yapay Zeka Coin’lerinde Yeni Ralli Gelebilir!

Kripto para piyasasında önemli bir konumda olan ve yakından takip edilen analist The Flow Horse, piyasanın uzun bir düzeltme dönemine girmesi ihtimalinin arttığına dair dikkat çekici bir uyarıda bulunuyor. Kripto varlıklarında görülen geniş çaplı yükselişlerin ardından, analist piyasadaki coşkunun biraz daha sakinleşmesi gerektiğini ve bir düzeltme sürecine girme olasılığının arttığını ifade ediyor.

Son birkaç hafta içerisinde kripto piyasasında gözle görülür bir artış yaşandı ve bu durum birçok yatırımcının heyecanını artırdı. Ancak, The Flow Horse’un belirttiği gibi, bu tür hızlı yükselişler genellikle ardından bir düzeltme dönemi getirir.

Analiste göre, özellikle Bitcoin (BTC) gibi öncü kripto para birimleri için, geçici bir zirveye ulaşmadan önce muhtemelen bir yükseliş hareketi daha yaşanabilir. Ancak bu noktadan sonra piyasanın düzeltme ve konsolidasyon sürecine girmesi bekleniyor.

Analizine dayanarak, The Flow Horse şöyle konuşuyor: “Doğru uzunlukta bir zirveye oldukça yakın olduğumuzu düşünüyorum. Yıllar değil aylar uzaklıkta tabii ki. Halving’den 1 ay önce ya da sonra olabilir. Higher low (önceki dipten daha yukarıda yeni dip) oluşturacak ve bir süre konsolide olacak. Çok fazla dağılım var ve çok sayıda işaret var. Ayrıca NVDA’nın (Nvidia) konferansta bir miktar zirveye çıkması da riske yardımcı olmaz ki bu da şaşırtıcı olmaz. Benim tahminim 70.000 doların üzerine çıkmanın ardından bir ila iki aylık konsolidasyon olur.”

Bunların yanında analist, geniş bir düzeltme öncesinde, belirli bir olayın bazı altcoin’ler için ralliye sebep olabileceğini iddia ediyor. The Flow Horse’a göre, yapay zeka odaklı bir etkinlik olan Nvidia GTC Global Konferansı’nın 18 Mart’ta gerçekleştirilmesi bekleniyor ve bu da kripto sektöründe büyük bir yükselişe yol açabilir.

Analiste göre, Nvidia konferansına az bir zaman kaldı ve bu etkinlik, yapay zeka ile ilgili altcoin projelerine ve teknolojiler üzerine odaklanan birçok yatırımcıyı cezbetmiş durumda. Analist özellikle, meme coin’lerin, şu anda meme/AI kavramlarının en sıcak alanı olduğunu belirtti. Ancak, insanların son dakikada bu etkinliğe yönelmesi ve kolay olay odaklı işlem yapma eğiliminde olmaları, işleri değiştirebilir. Bu nedenle, yapay zeka odaklı coin’ler için önemli bir dönem yaklaşıyor olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?