Aralık 1, 2022

Popüler Altcoin Yatırımcıları Bu Güncellemeye Odaklandı!

Ethereum (ETH), 2022 yılı boyunca birtakım önemli gelişmelere sahne oldu. Eylül ayında tamamlanan The Merge ya da Birleştirme güncellemesi başarıyla tamamlandı. Söz konusu ‘hard fork’ ile hisse kanıtı (PoS) konsensüs modeli Ethereum blockchain’inin temelinde yer aldı. Blockchain ise Şangay adı verilen güncellemeye hazırlanıyor. Sonuç olarak bu güncelleme neler kapsayacak ve ekosistemde önemli bir etkisi olacak mı? İşte tüm detaylar.

Ethereum Şangay Hard Fork Nedir?

Ethereum Şangay hard fork‘un 2023 yılında tamamlanacağını belirtmek isteriz. Yatırımcılar ise bu güncelleme için şimdiden heyecanlanmaya başladı bile. Şangay ile ETH ağına bir likidite gelecek. Bunun nedeni ise Beacon Chain’de stake edilen kripto para varlıklar artık serbest olacak ve ticarete dahil olacak.

Nitekim bu sürüm, ETH ağını daha ölçeklenebilir hale getirecek olan EIP 4895’i de içeriyor. Hard fork’un bu aşamasında ağ verimliliği artacak. Transfer ücretlerinin de düşmesi için ‘parçalanma’ adı verilen aşama gelecek.

Ethereum altcoin hard fork güncellemesi.

Ethereum Sanal Makinesi (EVM) Şangay’ın dışında bırakılmayacak. Altcoin geliştiricileri şimdiye kadar beş teklifi kabul etti. Akıllı sözleşmelerin yürütülmesini daha güvenli hale getirmekten sorumlu olacaklar.

18 Ekim’de, hard fork için önemli bir adım atıldı. Sonuç olarak TestNet sürümü olan Shandong piyasaya sürüldü.

Hard Fork, ETH Fiyatını Etkileyecek mi?

Hard fork’un Ethereum fiyatında bir karşılık bulup bulamayacağını yalnızca zaman gösterecek. Token’ların serbest kalması, bir satış baskısını tetikleyebileceği ihtimalini doğuracak. Ancak sonuç beklenilenin aksi bir yönünde de olma ihtimali taşıyor.

Sonuç olarak, ETH stake etmede cazip ödüllerle, ağ doğrulamasına yardımcı olmak ve hala pasif gelir elde etmek için altcoin’i kilitli bırakma seçimi yapılabilir.

Öte yandan Ethereum diğer altcoin’lere kıyasla çok daha güçlü bir ekosisteme sahip ve kripto dünyasının lider isimlerinden birisi. Bu nedenle mevcut staker’lar ekosisteme gerçekten güvenen insanlar.

Sonuç olarak ağda yapılan güncellemeler genelde olumlu bir eti yaratmaktadır. Ethereum Merge de bu durumu kanıtladı. Nitekim Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere fiyat beklenildiği kadar artmasa da bunun nedeni çok daha karmaşıktı.

Öte yandan gelen öneriler iyi olsa da bunların tamamı hard fork’ta görülmeme ihtimali var. Geliştiricilerin onayı yalnızca test aşamasında bulunacaklarına işaret etmektedir. Dolayısıyla, Şangay’ın piyasanın beklediğinden daha azını sunması durumunda ETH kapitalizasyonunda bir düzeltme görülebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.