Şubat 14, 2023

Altcoin Yatırımcıları Bekledikleri Airdrop’a Nihayet Kavuştu!

Endüstrinin liderlerinden OpenSea’nin en büyük rakibi olan yeni NFT pazaryeri Blur, gecikme olmasına karşın airdrop’larına başladı. Ethereum NFT trader’larını ödüllendirmek için bugün yerel token dağıtımı gerçekleştirildi.

Blur, geçtiğimiz Ekim ayında trader’lar için token ödülleri vadederek başladı. Kullanıcılara gelecek token tahsisatlarını temsil eden “bakım paketleri” verdi. Kullanıcılar nihayet bugün bakım paketlerini açabilir ve Ethereum tabanlı tokenları talep edebildiler.

Pazaryeri, token tahsisatlarını bugüne kadar üç aşama halinde verdi. İlk aşama, Blur’un kendi lansmanından önceki altı ay içinde rakip bir pazaryeri kullanan uygun Ethereum NFT yatırımcılarına sunuldu. İkinci aşama, NFT’lerini Kasım ayına kadar pazarda satış için listeleyen Blur kullanıcıları için, son aşama ise Blur aracılığıyla NFT’lere teklif veren trader’lar için sunuldu.

Blur başlangıçta yönetişim token’ını Ocak ayında uygun kullanıcılara dağıtmayı planlıyordu, ancak daha sonra dağıtımı bugüne erteledi. Pazaryeri 19 Ocak’ta “Yeni şeyler deniyoruz,” mesajlı bir tweet attı ve “fazladan iki hafta daha önce yapılmamış bir lansman sunmamıza olanak tanıyacak.”

Platformunu “uzman trader’lar için pazar yeri” olarak tanımlayan Blur, Paradigm tarafından yönetilen ve Mart 2022’de duyurulan bir tohum turunda 11 milyon dolar topladı. LooksRare ve NFT piyasasının yükselişinin ardından ortaya çıkan diğer pazar yerleri gibi, Blur da trader’lara potansiyel olarak değerli token ödülleri sunarak bir kitle oluşturmaya çalışıyor.

Airdrop beklentisi ise Blur token fiyatını arttırdı ve NFT işlem hacmi açısından OpenSea’yi geçmeyi başardı. Ancak birçok isim bu durumun “şişirme” olduğuna inanıyor. Benzeri bir olay 2022’nin başlarında LooksRare’da da gerçekleşmişti.

Ancak, LooksRare’in geçen yıl yaptığının aksine, Blur milyarlarca dolar değerinde şüpheli görünen işlem yapmadı. Ancak veriler, genel işlem hacmi daha fazla olmasına rağmen, Blur’un geçtiğimiz hafta OpenSea’den çok daha az aktif trader’a ve işleme sahip olduğunu gösteriyor.

Analiz platformu Dune’dan alınan veriler, Blur işlemlerinin yaklaşık %13’ünün şüpheli washing ticareti olarak sınıflandırıldığını, OpenSea için ise bu oranın yaklaşık %2 olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Decrypt
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?