Altcoin Uzun Vadeli Kanalı Kırarak %80’lik Ralli için Hedefini Sürdürüyor!


Cosmos (ATOM) altcoin’in fiyatı uzun vadeli bir yükseliş formasyonun içerisinde işlem görmeye devam ediyor. Grafiğe baktığımızda fiyat bir süre önce önemli sayılabilecek bir Fibonacci düzeltme seviyesinden sıçrarken, kısa vadede yükseliş görünümünü korumaya devam ediyor.

Genel grafiklere bakıldığında ATOM fiyatı Eylül 2022’den bu yana azalan bir paralel kanal içerisinde işlem görüyordu. Bu oluşum birçok trader tarafından bir kırılmayla sonuçlanabilecek bir eğilim olarak yorumlanmakta. Bu da boğaların varlığı daha yakından takip etmesinin önünü açan bir gelişme.

2023’ün son haftasında kanalın direnç çizgisine ulaşan Cosmos, aldığı ret sonrası kanalın orta çizgisinde konsolide olmaya devam ediyor. Bu çizgi önceki yükseliş hareketinin 0,618 Fibonacci geri çekilme destek seviyesine denk gelmekte. Bu nedenle boğaların bu destek seviyesini korumaya devam ediyor.

Haftalık RSI uzun vadeli düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarken, sıçrama olasılığını destekleyen eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Fiyatın sıçraması ise 12,2 dolarlık seviyelere doğru hareketle sonuçlanabilir. Fiyatın bu seviyede de güçlü kalması 17 dolara doğru %80’lik yükselişin öncü hareketi olacaktır.

cosmos fiyatı ralli belirtileri gösteriyor

Günlük grafik, Cosmos fiyatının 23 Ocak 2024’te kanalın orta çizgisinden sıçradığını ve pinbar mumu (yükseliş yönünde) oluşturduğunu gösteriyor.

Öte yandan günlük RSI da düşüş eğilimini kırarak yukarı yönlü görünümünü iyileştirmeye devam ediyor. Bu veri genel olarak okunduğunda yükseliş öncesi ortaya çıkan sinyallerden biri olarak kabul ediliyor.

atom fiyatı yükselişe hazır

Özetle ATOM fiyatı kısa vadede 12,2 dolar ve 17 dolara hareket etmeye çalışacak. Başarısız olması ise 8,7 dolarlık seviyenin altında kapanışla gerçekleşecektir.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?