Altcoin Sezonu Ne Zaman? Altcoin Almak için Doğru Zaman Nasıl Bulunur?


Altcoin piyasasının toplam değeri önemli bir dirençle karşılaşırken, bu durum son düşüşlere katkıda bulundu. Ancak, birkaç analiste göre, kısa vadeli zorluklara rağmen, piyasanın düzenli yapısal bir modeli takip etmesi durumunda varlıklar gelecekte büyüme potansiyeli taşımaya devam ediyor.

Piyasa hareketlerini anlamak için Altseason Endeksi ve Bitcoin dominansı trendleri sıklıkla kullanılmakta. Bitcoin dominasyonundaki keskin düşüşler genellikle altcoin sezonunun başlangıcına işaret eder. Ancak, Altseason Endeksi son zamanlarda 18 seviyesine ulaştı ve bu da hala birikim aşamasında olduğumuzu gösteriyor.

Biraz daha açıklamak gerekirse, altcoin sezonunda olup olmadığımızı anlamak için varlıkların Bitcoin’e kıyasla nasıl performans gösterdiği oldukça önemlidir. En yaygın yöntem Bitcoin dominasyonunu incelemektir. Baskınlıktaki keskin düşüşler bir sezona işaret eder. Blockchaincenter.net tarafından oluşturulan Altseason Endeksi, piyasa değeri en yüksek 50 coinin fiyat değişimini değerlendirir. Bu coinlerin %75’i 90 günlük bir dönemde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiyse, sezondayız olarak yorumlanabilir. Altcoin Sezon Endeksi, altcoin sezonunun yerel bir zirveye ulaştığını ve piyasanın kısa vadede yeniden Bitcoin sezonuna döndüğünü gösteriyor.

altcoin sezonu başladı mı?

Aynı hesaplama bir aylık ve bir yıllık dönemler için de yapılır. Ölçek sıfır ile yüz arasında değişir ve %100, ilk 50 coinin tamamının Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir. Şu anda, altseason’a yaklaşmadığımızı görebiliyoruz. Şu anda seviye 18’de ve bu açıkça altseason’da olmadığımızı gösteriyor. Ancak, tarihi trendler bir boğa koşusundan önce 10’un altına düştüğünü gösteriyor. Kasım 2023’te endeks 4 seviyesine gerilemişti.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?