Altcoin Sezonu Geldi! Ünlü Analist, Nisan Ayında Takip Edilmesi Gereken Altcoin’leri Listeledi!

Kripto para piyasası genel olarak fiyat artışları kaydettikçe, birkaç altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bu doğrultuda “altcoin sezonunun” geldiğine dair tahminlerde artış gösteriyor. Altcoin Daily olarak bilinen popüler analist de, özellikle Nisan ayında mevcut boğa piyasasında takip edilmesi gereken altcoin’lerin bir listesini hazırladı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) çılgınlığı devam ediyor ve çoğu DeFi platformu bu yıl yeni rekorlar kırıyor. Altcoin Daily’nin kurucusu Aaron Arnold’a göre, Yearn Finance (YFI) göz önünde bulundurulması gereken altcoinler arasında. Yearn Finance şu anda kilitli toplam değeri (TVL) 2.5 milyar dolar’ı aştı.

“Kilitlenen toplam değerin bu kadar büyük olması, bu DeFi protokolüne olan güvenin arttığını gösteriyor. Ve herhangi bir kripto para biriminde güven çok önemlidir. Çoğu kripto para birimi, çoğu DeFi projesi buna sahip değil. Ancak, izleyebileceğimiz bir ölçüt, insanların projeye ne kadar değer verdikleridir.”

Aaron, DeFi’ın liderlerinden biri olan Uniswap’te de yükseliş beklentisine sahip. Platform kısa süre önce 25 milyon UNI’de 7 günlük döviz girişi hacminde tüm zamanların en düşük seviyesini kaydetti. Altcoin Daily’nin gözlemlediği gibi, bu metrik neredeyse her zaman kripto para birimi için bir fiyat artışına işaret ediyor.

Bunların yanında Non-fungible token’lar tıpkı DeFi piyasası gibi “çılgınlık” haline geliyor. Ücretlendirmeye öncülük eden platformlardan biri de Bondly Finance. Kısa süre önce popüler hip-hop yıldızı Tekashi 6ix9ine ile iki yeni NFT koleksiyon sanat eserini piyasaya sürmek için bir araya geldi.

Vietnam merkezli bir teknoloji firması olan RedFOX Labs de geçtiğimiz günlerde RFOX token’ının Bittrex borsasında listeleneceğini açıkladı. RFOX yalnızca Uniswap’te mevcuttu, ancak şimdi pazar erişimini genişletmek istiyor. RedFOX, kullanıcıların dijital koleksiyon parçalarını sorunsuz bir şekilde takas etmelerine olanak tanıyan NFT pazarını Şubat ayında başlattı.

Global fast-food şirketi McDonald’s da NFT sektörüne katılıyor. McDonald’s Fransa kısa süre önce en popüler menü öğeleri için NFT’ler piyasaya süreceğini açıkladı. Şirket, Instagram’da ilk iki NFT’nin bir kutu Chicken McNuggets’ı ve en ünlü öğesi Big Mac’i temsil edeceğini söyledi. McDonald’s NFT’leri, önde gelen NFT pazarlarından biri olan OpenSea’da satışa sunulacak.

Amerikan futbolu efsanesi Tom Brady de NFT piyasasına giriyor. Brady, yeni bir NFT platformu olan Autograph’ı başlatmak için Apple, DraftKings ve Spotify yönetici danışmanlarıyla birlikte çalışacak. Platformla ilgili çok fazla bilgi yok, ancak büyük olasılıkla Ethereum blockchain’inde bulunacak.

NFT’lerdeki tüm “abartılı reklam”, Ethereum’u yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri haline getiriyor. Ethereum, NFT sektörüne hakim ve NFT pazarlarının ezici bir çoğunluğu kendi ağı üzerinde inşa ediliyor.

Altcoin Daily ayrıca, Bitcoin’in hala aynı derecede önemli olduğuna inanıyor. Aaron, altcoin’ler tüm dikkati üzerinde toplarken, Bitcoin’in hala kral olduğunu ve yatırımcıların ellerinden geldiğince biriktirmek için çabalamaları gerektiğini söyledi.

“Bana göre oyunun adı mümkün olduğunca çok Bitcoin biriktirmek. Riske göre ayarlanmış yatırım konusunda Bitcoin en iyisidir. Sonunda bazı altcoin’lerin başaracağını düşünüyorum ve açıkçası, altcoin’ler büyük kazançlar için harika ancak büyük resmi gözden kaçırmayın. Bitcoin kelimenin tam anlamıyla dijital altındır.”

Göz önünde bulundurulması gereken diğer kripto paralar, herhangi bir boğa piyasasında her zaman iyi performans gösteren Litecoin, Stellar Lumens, bir dizi yeni ortak kazanan Elrond Network, birkaç büyük yatırımcıyı çeken LTO Network ve artık Grayscale’in Digital Large Cap Fund üyesi olan Chainlink.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.