Haziran 15, 2024

Altcoin Sezonu Başladı: Analist 10x Kazanç için O Coin’lere Dikkat Çekti!


Kripto para analisti Zero IKA, X hesabından yaptığı açıklamada, altcoin piyasasının artık ölü olduğu ve meme coin ‘lere odaklanılması gerektiği konusundaki tartışmalara değindi. Analist, mevcut trendleri geçmiş piyasa döngüleriyle karşılaştırarak durumu değerlendirdi. Zero IKA’ya göre 2020-21 koşusunda ana anlatılar DeFi, yönetişim tokenları ve oracle’lar üzerineydi ancak piyasa genel olarak zorluk çekiyordu. Pek çok kişi altsezonun potansiyelinden şüphe ediyordu, ancak ETH/BTC çifti altcoin gücünün genellikle piyasa döngüsünün sonunda arttığını gösteriyordu.

Zero IKA, 2017 ve 2021 yıllarında Komodo ve TRX gibi coinlerin yalnızca ETH/BTC’nin parabolik bir hareket yaptığı döngünün sonunda yükseldiğine dikkat çekti. Bu model, güçlü bir anlatı tarafından yönlendirilmedikçe çoğu coinin genellikle döngünün sonunda yükseldiği gerçeğini ortaya koyuyor.

Ayrıca, önceki döngülerde kurumsal yatırımcıların aktif olduğunu ve onların mevcut varlıklarının piyasa dinamiklerini kökten değiştirmediğini belirtti. Analist, mevcut piyasa koşullarının beklendiği gibi olduğunu vurguladı.

Altcoin Yatırımı için Hangi Seçenek Mantıklı?

99Bitcoins kanalının sunucusu yükseliş potansiyeli olan üç büyük altcoine odaklandığını belirtti.

İlk olarak, Notcoin’i vurguladı. 0,02 dolar değerinde olan bu coinden önemli bir pozisyon tutuyor. Geçtiğimiz ay boyunca NOT fiyatı konsolide oldu ve yeniden yükselmeye başladı, 0,005 dolardan 0,02 dolara çıkışta inanılmaz bir performans sergiledi. Analist, yıl sonuna kadar 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini ve potansiyel olarak 5 kat artış gösterebileceğini düşünüyor, bu da onu Bitcoin sezonunda sağlam bir seçenek haline getiriyor.

İkinci olarak, Çinli Donald Trump olarak adlandırılan Chuan Pu coini. Harika bir marka ve pazarlama potansiyeli var; yeni açılan bir web sitesi ve gelecekteki geliştirme planları bulunuyor. Son zamanlardaki bazı düzeltmelere rağmen, Chuan Pu büyük bir büyüme gösterdi ve 15 kat artış sağladıktan sonra stabil hale geldi. 6 milyon dolarlık düşük piyasa değeri ve makul bir likidite puanı ile bu coin, 3-5 kat artış potansiyeline sahip.

Üçüncü olarak, bir yapay zeka meme coini olan Turbo. Analist, Turbo’ya 2,5 bin dolar yatırım yaptı. Henüz güçlü bir performans göstermemiş olsa da, yaklaşan meme mania fazında başarılı olması bekleniyor. 317 milyon dolarlık piyasa değeriyle, Turbo uzun vadeli bir yatırım olarak görülüyor ve gelecekte büyük kazanç potansiyeli taşıyor.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?