Ocak 11, 2024

Altcoin Piyasasında Yeni Bir Dönem Başlıyor: Beklenen Boğa Piyasası Nihayet Geldi mi?


Son gelişmelerle birlikte Ethereum’un önçülük ettiği altcoin piyasası ilgileri üzerinde topladı. Alınan verilere göre, Bitcoin onaydan bu yana yalnızca 45.300 dolardan 47.650 dolara yükseldi. Bu %5,17’lik kayda değer bir kazancı temsil ederken, BTC haber yazıldığı sırada 46.700 dolar civarına geriledi.

Bu arada, altcoin piyasası, Ethereum Classic (ETC) ve Ethereum Name Service (ENS) gibi token’ların son 24 saat içinde sırasıyla %48,63 ve %39,59 kazanç kaydetmesiyle önemli bir çıkış yakaladı. İlginç bir şekilde, piyasa katılımcılarının katılımıyla ETC bir saatten kısa bir süre içinde %11 değer kazanarak 24 saatlik hacmini 2,21 milyar dolara çıkardı.

Ethereum fiyat analizi

ETF kaynaklı rallilere öncülük eden diğer altcoinler ise %28’lik artışla Sui (SUI); %23,37’lik artışla Mantle (MNT); ve %21,56’lık yükselişle Blur (BLUR) oldu.

Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX), sırasıyla %15,91 ve %12,78’lik kazançlar kaydederek en değerli on kripto para birimi arasında en iyi performans gösterenler olarak öne çıkıyor. Ethereum %11’lik bir artışla onu yakından takip ediyor.

Önde gelen kripto analistleri Bitcoin ETF gelişiminin bu gelişmekte olan piyasa döngüsü için ilk gerçek altcoin sezonunun temeli olabileceğini savundu.

Ayrıca, Bitcoin spot ETF’sinin onaylanması, altcoinlere odaklanan spot ETF’ler için de kapıları açtı. Özellikle, Bitcoin spot ETF’lerini listelemek ve ticaretini yapmak üzere onaylanan 11 şirket arasında, Ethereum için benzer başvurularda bulunmuş olan varlık yöneticileri de yer alıyor. Bu şirketlere Grayscale ve BlackRock da dahildir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere buna ek olarak, ABD’de düzenleyici statüsü net olan tek altcoin olan XRP’nin bir borsa yatırım fonunun ortaya çıkışına tanık olabileceğine dair spekülasyonlar artmaktadır. ABD düzenleyicisinin Ethereum spot ETF’sine ilişkin kararının son tarihinin Mayıs 2024 olduğu göz önüne alındığında, bu durum altcoin piyasasının önümüzdeki haftalarda daha önemli bir yükseliş trendine girebileceğini gösteriyor.

Kaynak : coin edition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?