Nisan 2, 2024

Altcoin Piyasası için Boğa Alarmı: Bitcoin Yarılanması Nasıl Etki Edecek?

Bitcoin’in yarıya indirilmesi olayı birçok açıdan çok önemli. Kıtlık unsurunu sağlam tutarken uzun vadede BTC’nin fiyatını destekleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bununla birlikte, birçok yatırımcı Bitcoin yarılanma olayıyla birlikte altcoin piyasasında bir hareketlilik bekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yarılanma olayı birçok nedenden ötürü kripto para piyasası tarafından merakla bekleniyor.

Ethereum

Tarihsel olarak, Bitcoin yarılanması olaylarının diğer altcoin’lere önemli ölçüde etki ettiği bilinmekte. BTC, yarılanmadan kısa bir süre sonra fırlayabilen ya da düşebilen hafif fiyat dalgalanmaları fark edebilirken, diğer yandan Ethereum o anda öne çıkabilir.

Ethereum, artan kullanıcı etkinliği ve ilgisiyle birlikte önemli bir fiyat artışı yaşayabilir. CoinCodex’e göre, Ethereum’un Nisan 2024 sonuna kadar %2 değer kazanması bekleniyor.

Mevcut Ethereum fiyat tahminlerine göre, Ethereum’un 1 Mayıs 2024’e kadar %2,12 oranında artarak 3.619,40 dolara ulaşması öngörülüyor. Teknik göstergelere göre, duyarlılık artarken, Korku ve Açgözlülük Endeksi 79 (aşırı açgözlülük) seviyesinde bulunuyor. Ethereum, son 30 gün içinde %5,86’lık fiyat oynaklığı ile 17/30 (%57) oranında yeşil gün kaydetmiş.

Ethereum için genel yıl tahminleri oldukça olumlu ve ETH’nin çok ihtiyaç duyduğu desteği alacağını gösteriyor. Ethereum’un 3.544,26 dolar ile 6.647,98 dolar arasında işlem göreceği tahmin ediliyor. Üst fiyat hedefine ulaşırsa, ETH %87,56 oranında artarak 6.647,98 dolara ulaşabilir.

Litecoin

Litecoin, Bitcoin’in yarılanmasının ardından piyasada önemli bir ivme kazanabilecek bir diğer altcoin olarak ön plana çıkıyor. Litecoin, blok zincirlerinin paylaştığı çarpıcı tasarım benzerlikleri nedeniyle Bitcoin’in diğer yarısı olarak bilinir. Bitcoin’e benzer şekilde Litecoin de tedarik zinciri dengesini yerinde tutmak için yarılanma olaylarından geçmektedir.

CoinCodex’e göre, Litecoin Nisan 2024’ün sonuna kadar %5 değer kazanabilir.

Mevcut Litecoin fiyat tahminlerine göre, Litecoin’un 1 Mayıs 2024’e kadar %5,16 oranında artarak 115,99 dolar seviyesine ulaşması öngörülüyor. Teknik göstergelere göre, piyasa yükseliş eğilimindeyken, Korku ve Açgözlülük Endeksi 79 (aşırı açgözlülük) seviyesindedir. Son 30 gün içinde Litecoin, %6,59’luk bir fiyat oynaklığıyla 18/30 (%60) oranında yükselişle tamamlanan gün kaydetmiştir.

Benzer şekilde, platform altcoin fiyatının 125 dolar civarında %2024’e kadar kazanabileceğini tahmin ediyor.

Litecoin’in 107,51 dolar ile 235,71 dolar arasında işlem göreceği tahmin ediliyor. Üst fiyat hedefine ulaşması durumunda LTC, %125,21 oranında artarak 235,71 dolara ulaşabilir.

Listedeki Son Altcoin Cardano

Önde gelen kripto paralardan biri olan Cardano, son zamanlarda sessiz bir kullanıcı akınına ve ilgisine sahne oldu. Altcoin, blok zincirinin uzun vadede gelişmesine yardımcı olabilecek sağlam projeler geliştirirken, istikrarlı bir şekilde basamakları tırmanıyor.

Cardano, birçok açıdan büyük umut vaat ediyor. Çeşitli blok zinciri kullanımları, TVL ve DeFi ölçümleri gibi faktörler, bu boğa sezonunda kayda değer yükselişler göstererek yatırımcılar için güvenilir bir coin olmasını sağlıyor.

CoinCodex’e göre, Cardano Nisan 2024’e kadar %4 büyüme gösterebilir.

Mevcut Cardano fiyat tahminlerine göre, Cardano’nun %4.36 oranında yükselerek 1 Mayıs 2024’te 0.676208 dolara ulaşması bekleniyor. Teknik göstergelere göre, piyasa duyarlılığı nötr seviyede seyrederken, Fear & Greed Index 79 (aşırı açgözlülük) seviyesindedir. Son 30 gün içinde Cardano, %7.25’lik fiyat oynaklığıyla 16/30 (%53) oranında yükselişle tamamlanan gün kaydetmiştir.

Aynı şekilde, platform ADA’nın 2024’ün sonuna kadar 2 doları aşacağını öngörüyor.

Cardano’nun 0.593887 dolar ile 2.60 dolar arasında işlem göreceği tahmin ediliyor. Üst fiyat hedefine ulaşması durumunda, ADA %311.98 oranında artarak 2.60 dolara ulaşabilir.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?