Şubat 14, 2024

Altcoin Piyasası Cazip Risk-Getiri Oranı ile Parlayabilir: Uzmanlardan Çarpıcı Tahminler!


Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftanın başlarında 50.000 dolara doğru etkileyici bir yükselişin ardından bir miktar düzeltme yaşadı. Bu süreçte, lider kripto para birimi, önemli destek ve direnç seviyelerini belirlemeye çalışıyor. Altcoin piyasası ise aynı dönemde cazip risk-getiri fırsatları sunmak için fırsatlar arıyor.

Yatırımcılar genelde, altcoin’lerin boğa piyasalarında Bitcoin’i geride bırakarak daha iyi performans göstereceğini, tersine ayı piyasalarında ise daha kötü performans sergileyeceğini düşünmekte. Bu bağlamda, CrediBULL Crypto isimli deneyimli bir yatırımcı, bu dinamikler üzerine düşüncelerini aktardı.

Özellikle, altcoin rallilerinin yalnızca fonların Bitcoin’den diğer kripto varlıklarına kaydığı dönemlerde gerçekleşmediğini belirtti. Bunun yerine, genellikle piyasaya yeni sermayenin girişiyle beslendiğini ve bu durumun, küçük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinde büyük fiyat artışlarına yol açtığını ifade etti.

Bitcoin Pazar Hakimiyeti ve Altcoin Piyasasının Yükselişi

Bunun yanı sıra, Bitcoin‘in piyasa hakimiyeti oranı (BTC.D), alternatif varlıkların Bitcoin karşısında güç kazanıp, üstün performans sergilediği dönemlerin güvenilir bir işareti olarak kabul edilir. BTC.D’nin 12 Şubat’ta %54,03 ile son zamanların en düşük seviyelerinden birine düşmesi, hakimiyetindeki düşüş eğilimini gösteriyor.

Şu anda Bitcoin, toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %53,62’sini temsil ediyor ve altcoin rallisi sırasında bu oranın düşmesi beklenmektedir.

Öte yandan Cevo isimli bir başka tecrübeli yatırımcı, artan dalgalanmalar ve altcoinlerin genişleme dönemini dört gözle bekliyor. Ancak, gelecekteki pompalama ve döküm faaliyetlerinin “daha agresif” olacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Yatırımcılara “sakin kalmaları ve açık bir zihinle karar vermeleri” tavsiyesinde bulunuyor.

Altcoinlerin potansiyelini tam olarak gerçekleştirebilmesi için, Bitcoin’in şu anki seviyelerinde istikrarlı kalması önemli. Kripto para birimleri, büyük olasılıkla lider kripto paranın yaşayacağı düzeltmeleri takip edecek ve beklenen genişleme dönemini veya altcoin sezonunu geciktirebilir.

Sonuç olarak, yatırımcıların risk yönetimi ve gelecek hakkındaki duygularını nasıl idare edeceklerini öğrenmeleri gerekiyor. Kripto para piyasası doğası gereği belirsiz ve volatildir, ancak Cevo’ya göre, bu özellikler 2024 yılında daha da belirginleşebilir.

Finbold, yıl boyunca takip edilmesi gereken, piyasa değeri 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında değişen altcoinlerin bir listesini yayınladı.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?