Ocak 10, 2023

Altcoin Kritik Tarihe Yaklaşırken Yükseliş Emareleri Gösteriyor!

Litecoin fiyatı haftalık zaman diliminde yükseliş işaretleri göstermeye devam ediyor. Bu tablo da Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen üçüncü halving öncesi fiyatta yükselişle sonuçlanma ihtimali taşıyor.

Halving veya yarılanma ile blok ödüli 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürülecek. Bitcoin’e benzer bir yapıya sahip olan Litecoin, altcoin’in para politikasının temelinde yer alıyor. Halving’in 4 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Litecoin Önceki Halving Etkinliğinde Nasıl İşlem Gördü?

Birinci ve ikinci halving’ler sırasıyla Ağustos 2015 ve 2019’da gerçekleşti (kırmızı renkle gösterilmiştir). Her iki durumda da, olaydan önce önemli yukarı yönlü hareketler yaşandı.

Litecoin fiyatı, 2015 yılındaki yarılanmadan önceki 203 gün içinde %312 oranında artış kaydetti. Ancak daha sonra önemli ölçüde düşerek bir sonraki boğa koşusuna kadar devam eden bir konsolidasyon dönemine girdi.

Litecoin fiyatı ikinci halving öncesinde de %312 oranında arttı ancak bu artış 245 gün içinde gerçekleşti. Sonrasında daha da keskin bir aşağı yönlü hareket yaşandı, ancak bir sonraki boğa koşusu başladığında fiyat yeni zirvelere yükseldi.

Dolayısıyla, ilk iki halving benzer fiyat hareketleri gösterdi. Litecoin fiyatı etkinlikten önce önemli ölçüde değer kazanmış ve sonrasında düşmüştür.

Litecoin halving ne zaman?

LTC Halving Fiyat Tahmini

LTC fiyatı, Mayıs 2021’de 413,50 dolarlık zirvesine ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Aşağı yönlü hareket Haziran 2022’de minimum 40,30 dolarlık bir fiyata yol açtı.

Ancak, Litecoin fiyatı kısa bir süre sonra yukarı yönlü bir harekete başladı ve Ekim 2022’de direnç çizgisinden çıktı. Kısa bir süre sonra RSI da azalan direnç çizgisinden çıktı ve 50’nin üzerine çıktı. Bunların her ikisi de yükseliş eğilimlerinin işaretleri olarak kabul edilir.

Yukarı yönlü hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 130 dolar civarında yer alıyor. Bu seviyeye doğru bir artış, halving ile ilgili tarihsel okumalara uyacaktır, çünkü fiyat olaya kadar değer kazanacaktır.

LTC fiyat tahmini

Günlük fiyat grafiği ise LTC’nin yüseklen bir paralel kanalın direnç çizgisinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu türden paralel kanallar genellikle düzeltici hareketler de getirmektedir.

Sonuç olarak, yukarıda bahsedilen yukarı yönlü hareketin gerçekleşmesi için Litecoin’in kanaldan çıkması gerekiyor. Günlük RSI düşüş eğilimi çizgisinden çıktığı için, kanaldan çıkış en olası fiyat tahminidir.

Öte yandan, bunun gerçekleşmemesi kanalın orta çizgisinin 70 dolardan yeniden test edilmesine ve muhtemelen destek çizgisinin 55 dolara düşmesine yol açacaktır.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?