Aralık 13, 2022

Altcoin İşlem Hacmi %900 Fırladı! Ralli Kapıda mı?

Polygon (MATIC) ağındaki işlem sayısı son zamanlarda yükselişte. Yaşanan bu gelişmeye ek olarak MATIC fiyatı da oldukça iyi performans gösteriyor. Peki, fiyat bu performansını sürdürebilecek güce sahip mi?

On-chain veri sağlayıcısı IntoTheBlock’a göre Polygon işlem hacmi yükselişe geçti. Verilere göre, toplam işlem hacmi 12 Aralık’ta 260 milyon dolara ulaştı. Üstelik bu, bir önceki gün kaydedilen 26 milyon dolara kıyasla %900’lük bir artışı temsil ediyor.

Hacimdeki artış, yedi günlük ortalama olan günlük 170 milyon doları dahi gölgede bıraktı. Ancak IntoTheBlock’a göre, işlem hacimleri 7 Aralık’ta 511 milyon dolara ulaşarak aylık zirvesini yaptı.

Yaşanan artış MATIC için büyük fiyat hareketlerinin habercisi olabilir. Bu hacim artışları, varlık için birkaç ay süren çok düşük volatilitenin ardından son haftalarda daha sık görülmeye başlandı.

MATIC fiyat tahmini

Polygon Ağı Stabil Kalmaya Devam Ediyor

Polygon ağında gerçekleşen işlem sayısı 12 Aralık’ta 4220 olarak kaydedildi. Toplam hacim ise 292 milyon MATIC token olarak kayıtlara geçti. Genel tabloya bakıldığında işlem hacmi Eylül sonu ve Ekim başındaki durgunluktan bu yana artış kaydetmeye devam ediyor.

Glassnode’a göre Polygon aktif adres sayısı da 12 Aralık’ta %31 artış kaydetti. Bu, hacim artışıyla uyumlu bir veri. Ancak ağdaki aktif adresler, son üç ayın en yüksek seviyesi olan 9.159’a ulaştıktan sonra düşüş eğiliminde yer alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Glassnode’a göre, ağdaki toplam adresler şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,6 milyona ulaşmış durumda. Ayrıca, yılın başından bu yana %64 oranında artış gösterdi. Bu artışın en büyük nedeni ise Katman-2 çözümlerine olan ilginin artışı.

Nitekim, Polygon ağındaki DeFi bu yıl darbe aldı. DeFiLlama’ya göre ağda kilitli toplam değer şu anda 1,14 milyar dolar civarında. Bu, yılın başından bu yana %81’lik bir düşüşü temsil ediyor. Ancak tüm DeFi ekosistemi için benzer bir durum görüldü.

MATIC DeFi

MATIC Fiyat Tahmini

MATIC, bir süredir kripto para piyasasından daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Toplam piyasa değeri 8 milyar dolar olan altcoin, toplam değer açısından ilk 10’da yer alıyor.

MATIC fiyatı gün içinde %1,7 değer kazandı ve 0,901 dolara ulaştı. Ayrıca, varlık geçtiğimiz iki hafta içinde %9,5 değer kazandı.

MATIC, geçen yıl bu zamanlar 2,92 dolardan yapılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden %69 düştü. Ancak bu düşüş, %85’ten fazla kayıp yaşayan diğer birçok altcoin kadar derin değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?