Ekim 4, 2023

Altcoin Gelişiminde Lider Belli Oldu: İşte Dikkat Çeken Liste!


Eylül ayı kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunluğu için büyük ölçüde hareketsiz geçti. Ancak Cardano geliştiricileri cephesinde durum bunun tam tersiydi.

CryptoDep tarafından toplanan verilere göre Cardano, 2 Ekim’de paylaşılan verilere göre Eylül ayında GitHub depolarında 572 etkinlik kaydederek tüm blok zinciri ekipleri arasında geliştirme puan tablosunda lider konumda yer alıyor.

cardano haberleri

Geliştirme faaliyetlerinde Cardano’yu yakından takip eden Polkadot (DOT) Eylül ayı boyunca 501 GitHub etkinliğine sahne olurken, Chainlink (LINK) depolarındaki 388 etkinlikle üçüncü sırada yer almakta, onu 358 etkinlikle Hedera (HBAR) ve 338 etkinlikle Cosmos (ATOM) takip etmekte.

Santiment’ten alınan verilere göre Aptos (APT) 248, Avalanche (AVAX) 242, IOTA (MIOTA) 219, Radix (XRD) 167 GitHub etkinliği kaydederken, MultiversX (EGL) ekibi GitHub depolarında 162 etkinlik kaydetti.

Cardano Geliştirici Faaliyeti Büyüyor

Cardano ekibi, kullanıcıların ADA’larını aynı anda beş adede kadar bahis havuzuna yatırmalarına olanak tanıyan hafif cüzdan platformu Lace’e çoklu delegasyon özelliğinin eklenmesi ve daha fazla Ledger desteğinin eklenmesi de dahil olmak üzere Eylül ayından bu yana ağını oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bunun da ötesinde, şirket kısa bir süre önce, Web3 topluluğu içinde “bağlantı kurma, öğrenme ve birlikte büyüme alanı” olarak ilan edilen NFTxLV adlı, değiştirilemez token (NFT) ekosisteminin genişletilmesi üzerine büyük bir atölye etkinliği düzenledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?