Altcoin Fiyatlarındaki Etkileyici Artışlar!

0
396

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, çok sayıda altcoin etkileyici kazançlar elde etti ve fiyat hareketindeki yükseliş yeni bir sorunun fitilini ateşledi; altcoin sezonu başladı mı? Çoğu altcoin iki gün içinde %10 ila %20 arasında artış gösterdi. Geçtiğimiz 24 saatte Cardano ve Chainlink gibi altcoinlerde %20’lik güvenli kazançlar görüldü. Dogecoin ayrıca %100’e ulaşan olağanüstü kazançlarla daha iyi performans gösterdi. Ancak Dogecoin’in fiyatndaki yükseliş, TikTok kullanıcılarının ilgisinin bir sonucuydu.

Dogecoin’in kısa ömürlü fiyat rallisinden bağımsız olarak, diğer birçok altcoin kazanç sağlamıştır. Şu anda, (XRP), Chainlink ve Stellar (XLM) %8 ila %10 arasında fiyat artışı yaşamıştır.

Bununla birlikte, bu hala altcoinler için kısa vadeli bir fiyat artışı olabilir. Bunun nedenlerinden biri, Bitcoin’in fiyat hareketindeki istikrarının genellikle piyasadaki daha küçük paralar için çöküşe yol açması, bir diğeri ise büyük bir Bitcoin volatilitesinin gerçekleşebilecek olma ihtimali.

Bitcoin veri analizi platformu Skew’in verilerine göre, son 10 gün içinde Bitcoin, fiyatında %20’lik volatilite gerçekleştirdi. Veriler, Bitcoin’in daha önce Kasım 2018’de yaşadığı gibi bir durumun gerçekleşebileceğini gösteriyor. O dönem Bitcoin fiyatının 3000 dolara düştüğü ve büyük bir volatilitenin aynı aralıkta olduğu büyük bir satış yaşanmıştı.

Bu nedenle, bir analist artan volatilitenin altcoin fiyat rallisine son verebileceğini düşünüyor. Analistler, önümüzdeki haftalarda altcoinlerin daha iyi performans gösterebileceğini kabul ettikten sonra, altcoinlerin genellikle yüksek Bitcoin volatilite dönemlerinde en iyi performansı göstermediğini belirtiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın