Temmuz 9, 2020

Altcoin Fiyatlarındaki Etkileyici Artışlar!


Son güncellenme : 13.06.2024 - 11:37

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, çok sayıda altcoin etkileyici kazançlar elde etti ve fiyat hareketindeki yükseliş yeni bir sorunun fitilini ateşledi; altcoin sezonu başladı mı? Çoğu altcoin iki gün içinde %10 ila %20 arasında artış gösterdi. Geçtiğimiz 24 saatte Cardano ve Chainlink gibi altcoinlerde %20’lik güvenli kazançlar görüldü. Dogecoin ayrıca %100’e ulaşan olağanüstü kazançlarla daha iyi performans gösterdi. Ancak Dogecoin’in fiyatndaki yükseliş, TikTok kullanıcılarının ilgisinin bir sonucuydu.

Dogecoin’in kısa ömürlü fiyat rallisinden bağımsız olarak, diğer birçok altcoin kazanç sağlamıştır. Şu anda, (XRP), Chainlink ve Stellar (XLM) %8 ila %10 arasında fiyat artışı yaşamıştır.

Bununla birlikte, bu hala altcoinler için kısa vadeli bir fiyat artışı olabilir. Bunun nedenlerinden biri, Bitcoin’in fiyat hareketindeki istikrarının genellikle piyasadaki daha küçük paralar için çöküşe yol açması, bir diğeri ise büyük bir Bitcoin volatilitesinin gerçekleşebilecek olma ihtimali.

Bitcoin veri analizi platformu Skew’in verilerine göre, son 10 gün içinde Bitcoin, fiyatında %20’lik volatilite gerçekleştirdi. Veriler, Bitcoin’in daha önce Kasım 2018’de yaşadığı gibi bir durumun gerçekleşebileceğini gösteriyor. O dönem Bitcoin fiyatının 3000 dolara düştüğü ve büyük bir volatilitenin aynı aralıkta olduğu büyük bir satış yaşanmıştı.

Bu nedenle, bir analist artan volatilitenin altcoin fiyat rallisine son verebileceğini düşünüyor. Analistler, önümüzdeki haftalarda altcoinlerin daha iyi performans gösterebileceğini kabul ettikten sonra, altcoinlerin genellikle yüksek Bitcoin volatilite dönemlerinde en iyi performansı göstermediğini belirtiyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?