Eylül 13, 2023

Popüler Altcoin Fiyatı Listeleme Duyurusunun Ardından Yükselişe Geçti: %85 Ralli Mümkün!


VeChain (VET) fiyatı 13 Eylül’de, muhtemelen Coinbase listeleme duyurusuyla %12 oranında arttı.

Fiyat bir yükseliş formasyonu oluşturmuş olsa da, 0,016 dolar bölgesine verilecek tepki formasyonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirlemede kritik olacaktır.

VeChain Fiyatının Yatay Desteği Geri Kazanması Mümkün Mü?

Altcoin için haftalık zaman dilimi teknik analizi karışık okumalar veriyor.

VET fiyatı Haziran ayında 0,016 dolarlık yatay bölgenin altına düştü. Ancak hemen ardından bu seviyeyi (yeşil daire) geri aldı. Bu, genellikle önemli yukarı yönlü hareketlere yol açan bir yükseliş işaretidir.

VeChain

Ancak, fiyat tekrar bölgenin altına düşme riski altında olduğu için VET için durum böyle değildi. Altına düşmesi ya da daha yüksek bir dip oluşturup tekrar geri alması gelecekteki eğilimin belirlenmesinde kilit rol oynayacaktır.

Bölgenin altında bir kapanış, muhtemelen 0,010 dolarlık bir sonraki desteğe% 35’lik bir düşüşe yol açacaktır. Öte yandan, bölgenin geri kazanılması %80’lik bir artışla 0,028 dolar direncine ulaşılmasına yol açması mümkün.

Haftalık RSI karışık bir okuma sağlıyor. Gösterge hala 50’nin altındayken, aynı zamanda yukarı doğru hareket ederek daha yüksek bir düşük seviye oluşturuyor.

Yatırımcılar RSI’ı bir piyasanın aşırı alınıp satıldığını değerlendirmek ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini ya da satılıp satılmayacağını belirlemek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI 50’nin üzerinde olduğunda ve yükseldiğinde, alıcıların üstünlüğü ele geçirdiğini, yükseliş trendini ve potansiyel satın alma fırsatlarını gösterir. Tersine, RSI 50’nin altında olduğunda ve düştüğünde, satıcıların daha fazla kontrole sahip olduğu anlamına gelir. Bir düşüş trendi ve potansiyel satış fırsatları sinyali verir.

VET Fiyat Tahmini: Çift Dip Gerçekleşecek mi?

12 Eylül’de Coinbase, ertesi günden itibaren VeChain ve VeThor için destek ekleyeceğini duyurdu. Bu duyuru %12’lik bir fiyat artışına neden oldu.

Daha da önemlisi, 17 Ağustos’taki fiyata göre ikili dip formasyonunu (yeşil simgeler) doğruladı. İkili dip boğa olarak kabul edilir. Çoğu zaman yukarı yönlü hareketlere yol açar.

RSI hesaba katıldığında bu model daha da anlamlı hale gelmektedir. Gösterge, dipler sırasında önemli bir yükseliş sapması yarattı (yeşil çizgi). Bu, momentum artışının fiyat düşüşüne eşlik ettiği bir yükseliş gelişmesidir. VET’te olduğu gibi genellikle keskin yukarı yönlü hareketlere yol açar.

Formasyonu teyit etmek için VET’in Temmuz başından bu yana yerinde duran alçalan direnç çizgisini kırması gerekiyor. Bu hat aynı zamanda 0,016 dolarlık yatay alana denk geldiğinden, bu hattın üzerine çıkılması yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit edecektir.

Bu nedenle, gelecekteki VET tahmini, fiyatın 0,016 dolar seviyesini geri alıp almadığına veya reddedilip reddedilmediğine göre belirlenecektir. Fiyatın geri alınması durumunda %85’lik bir artışın meydana gelmesi mümkün. Öte yandan, fiyatın reddedilmesi durumunda %35’lik bir düşüş olması muhtemeldir.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?