Altcoin Fiyatı Çöküş Riskinden Önce Fırsat Sunabilir!

Stellar (XLM) uzun ve kısa vadeli fiyat grafiğinde fiyat okumaları yükseliş trendin tersine dönmeden önce bir düşüş olacağını gösteriyor.

Haftalık grafiğin teknik analizi ise düşüş eğiliminin ortaya çıkacağını gösteriyor. XLM fiyatı, Mayıs 2021’de 0,80 dolarlık yüksek seviyeye ulaştıktan sonra bir düşüş trendine girdi. Ortaya çıkan bu aşağı yönlü hareket, Kasım ayında daha da düşük bir ‘tepe fiyatı’ oluşturdu. Bu seviye grafikte ‘kırmızı simgeyle’ gösterilmiştir.

Nitekim şu ana kadar XLM fiyatı geçtiğimiz ay 0,079 dolarlık en düşük seviyeyi kaydetti. Güçsüz bir sıçramayı takiben fiyat yeniden 0,079 dolarlık seviyeye yaklaştı.

Göreceli güç endeksi (RSI) de haftalık olarak düşüş kaydetti ve yükseliş için herhangi emare göstermiyor. Sonuç olarak Stellar (XLM) fiyat tahmini 0,078 dolarlık destek seviyesine düşüşün mümkün olabileceğini gösteriyor.

0,078 dolarlık alan, Mart 2020’nin en düşük seviyesinden önceki destek alanını temsil ediyor. Bu nedenle buradaki desteğin tutulması oldukça kritik. Aksi takdirde, bu seviyenin altındaki bir kırılma keskin bir düşüşü tetikleyecektir.

Sonuç olarak, Stellar fiyatının 0,078 dolarlık destek alanından düşmesi veya direnç çizgisinden çıkması muhtemelen gelecekteki eğilimi belirleyecektir.

Stellar fiyat tahmini

Stellar (XLM) Fiyat Grafiği Ayı Formasyonu Gösteriyor

XLM, altı saatlik kısa vadeli grafik de düşüş görünümü gösteriyor. Bunun nedeni, Stellar fiyatının düşüş formasyonu olarak kabul edilen azalan bir üçgenin içinde işlem görmesidir. Üçgenin desteği 0,083 dolar seviyesinde.

Bu seviyenin kırılması formasyonu teyit edecek ve muhtemelen XLM fiyatının uzun vadeli 0,078 dolar destek alanına düşmesiyle sonuçlanacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kısa vadeli direnç çizgisinde yaşanacak bir kırılma, düşüş tahminini geçersiz kılacaktır.

XLM fiyat tahmini

Düşüşü Destekleyen Farklı Etmenler de Bulunuyor

Sonuç olarak, dalga sayımı modeli de aşağı yönlü bir tahmin sundu. 9 Ekim’den itibaren ölçülecek olursa XLM fiyatının ‘beş dalgalı’ bir düşüş görünümde sıkışıp kaldığı görülüyor.

Eğer bu görünüm doğruysa, şu anda bir üçgen şeklini alan ‘dördüncü dalgada’ yer aldığını söylemek mümkün. Alt dalga sayısı grafikte kırmızı renkle gösterilmiştir.

Tahminler doğru çıkarsa Stellar fiyatı kısa vadeli bir yükselişin ardından üçgeni takip ederek düşecek ve düzeltmeyi tamamlayacak.

Dördüncü dalgadaki Fibonacci geri çekilmesi, uzun vadeli 0,078 dolar yatay destek alanına çok yakın olan 0,075 doalr fiyat hedefini öngörüyor.

Sonuç olarak fiyat C dalgasının en yüksek seviyesi olan 0,091 doların üzerine çıkarsa, bu düşüş dalgası sayımı geçersiz olacaktır.

Stellar XLM fiyat analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.