Şubat 2, 2023

Altcoin %20 Fırladı: İşte Nedenleri!

Hex bugün yaklaşık %20 artış gösterdi. Dahası altcoin günün en çok kazananları arasında yer aldı. Token 24 saatten kısa bir süre içinde 0,02 dolardan 0,03 dolara yükseldi. Piyasalarda yoğun bir yükseliş eğilimi yarattı.

Hex, son 30 işlem gününde %72,1 artış göstererek yatırımcılara 2023’ün başından itibaren makul kârlar sağladı.

Hex

Hex Neden Yükselişe Geçti?

1. PulseChain V3 Test Ağı

PulseChain V3 Testnet‘in Şubat 2023’te piyasaya sürülebileceğine dair spekülasyonlar yaygın. Birkaç yatırımcı, sosyal medyadaki gelişmeler hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayan güncellemeleri yakından takip ediyor.

Yatırımcılar güncellemelerden heyecan duyuyor ve gelişme Twitter sohbetine hakim oluyor. PulseChain Testnet lansmanı daha fazla yatırımcı getirebileceğinden, güncellemeler yatırımcıların Hex üzerinde yükselişini sürdürmesini sağlıyor.

Bilmeyenler için, PulseChain yeni bir katman-1 blok zinciri olacak ve PLS onun yerel yönetim belirteci olacak. Hex’in kurucusu Richard Heart yakında PulseChain’i başlatacak. Bununla birlikte, V3 Testnet için geçici çıkış tarihi onaylanmadı. Ekipten piyasaya sürülmesiyle ilgili resmi bir açıklama için beklememiz ve gerekecek.

2. Balina Alımlarında Artış ve Staking

Son 24 saat içinde, birkaç balina Hex’e giriş pozisyonu aldı. Balina girişine, pasif gelir için token’larını stake eden kullanıcı sayısındaki artış eşlik ediyor.

Bu durum, işlem hacmi 24 saat içinde %205 arttığı için fiyat üzerinde baskı yarattı. Kripto para birimi, PulseChain V3 Testnet’e giden günlerde alım baskısı çekebilir.

3. FOMC Toplantısı

Federal Rezerv Çarşamba günü faiz oranlarını 25 BPS artırarak kripto para piyasalarında ralli yaptı. Bitcoin 24.000 doların üzerine çıkarken Ethereum 1.700 dolara ulaşmaya hazırlanıyor.

Piyasa rallisi önde gelen altcoinleri endekslerde yukarı itti. Hex Perşembe günü çift haneli artış gösterdi. Bitcoin ve Ethereum Şubat ayında yeni aylık zirvelere ulaşırsa, Hex de bu artıştan büyük ölçüde faydalanabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Hex 0,03 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik günlük işlemlerde %18 artış gösterdi. Ancak, Eylül 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,55 dolardan %94,35 düşüş gösterdi.

Kaynak : watcher.Guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?