Popüler Altcoin %40 Düşüş Riskiyle Karşı Karşıya, Neler Oluyor?


NEAR Protocol fiyatı önemli bir uzun vadeli destek alanının altına gerileyerek zayıflık belirtileri gösteriyor. Gidişat böyle devam ederse tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,6 doları test edebilir.

NEAR fiyatı Şubat 2023’te 2,8 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştığından beri düşüş eğilimini sürdürüyor. Bu hareket, fiyatı Haziran ayında 1,2 dolarlık önemli bir destek bölgesine düşürdü ve potansiyel bir çift dip formasyonu oluşturdu. Bu, genellikle trendin tersine dönmesine yol açan bir yükseliş formasyonu olarak bilinmektedir.

Ancak, güçlü bir toparlanma yerine fiyat 1,2 dolarda yer alan destek bölgesinin altına geriledi ve Ağustos sonunda bu bölgeyi direnç olarak kullandı. Bu durum yükseliş formasyonunu geçersiz kıldı ve bir boğa tuzağı yarattı.

Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) da yükseliş sapma çizgisinin altına inerek düşüş trendinin devamını destekledi. Sonuç olarak, NEAR’ın fiyatı yakın gelecekte tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,6 dolara doğru keskin bir düşüş yaşayabilir. Bu, mevcut fiyattan %46’lık bir düşüşü temsil ediyor.

NEAR analiz

Günlük RSI düşüş eğilimi yarattı. Bu durum, momentum yükselirken fiyatlar daha düşük zirveler oluşturduğunda ortaya çıkar. Ayıların küçük ralliler sırasında aktif olarak satış yaptığını ve yakında bir satış gerçekleşebileceğini gösterir.

Mevcut fiyatın altında güçlü bir yatay destek bölgesinin bulunmaması nedeniyle, potansiyel destek seviyelerini belirlemek için Fib düzeltme seviyeleri kullanılır. Fiyat 1,06 dolardaki küçük desteğin altına inerse, 0,87 dolardaki 1,618 Fib geri çekilme seviyesine kadar gerileyebilir gibi görünüyor.

altcoin analiz

En olası görünüm, NEAR fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedefler 0,87  dolar ve potansiyel olarak 0,6 dolar civarında.

NEAR’ın uzun vadeli destek bölgesini haftalık zaman diliminde 1,2 dolardan geri alması halinde bu düşüş görüşü geçersiz kılınabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?