Şubat 23, 2023

Altcoin Coinbase’in Duyurusunun Ardından %100 Yükseldi!

Base Protocol, Coinbase’in Katman-2 ağının test ağını başlatmasının ardından %100’ün üzerinde artış gösterdi.

Coinbase‘in yeni bir Ethereum Layer-2 blok zinciri olan Base’i piyasaya sürmesinin ardından, popüler olmayan bir kripto para varlığı olmasına rağmen muazzam bir artış gösterdi.

Base Protocol Topluluğu Oldukça Heyecanlı

Base Protocol (BASE), Coinbase’in Katman-2 ağının kullanıma sunulduğunu duyurmasının ardından son 24 saat içinde %100’ün üzerinde artış kaydetti. BASE, haber hazırlanırken son 24 saat içinde %109 artışla 3,01 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para yatırımcıları, Coinbase’in Base testnet’i başlatmasının ardından token için bir birikim çılgınlığına girişti. Çünkü token’ın yakın zamanda başlatılan Katman-2 ağıyla bağlantılı olduğuna inanıyorlar.

Ancak Coinbase yeni başlatılan ağ için piyasaya bir token sürmeyeceğini resmen duyurmuştu. Ancak kripto topluluğu ise Katman-2 blockchain’le alakalı olduğuna inanmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Base Protocol, fiyatı tüm kripto varlıklarının piyasa değerine 1:1 trilyon oranında sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir token. Ancak token’ın Coinbase’in L2 ağıyla hiçbir ilişkisi yoktur. Token zaten Aralık 2020’de piyasaya sürülmüştü.

Coinbase Katman-2 Ağ Tabanını Başlattı

Token’ın fiyatındaki artış Coinbase’in katman-2 blockchain’ini halka açık olarak başlatmasının ardından gelmesi dikkat çekti.

Coinbase, “Bugün, herkesin, her yerde, zincir üzerinde merkezi olmayan uygulamalar veya ‘dApps’ oluşturması için güvenli, düşük maliyetli, geliştirici dostu bir yol sunan bir Ethereum Katman 2 (L2) ağı olan Base’in testnet lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Bir Coinbase sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, Animoca Brands, Dune, Chainlink vb. dahil olmak üzere birçok kripto işletmesinin gelecekte Base üzerine inşa etmeye ilgi gösterdiğini belirtti. Base şu anda Testnet’te bulunuyor ve Mainnet’te kullanıma sunulması için belirli bir tarih yok.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?