Altcoin Boğa Sezonu Yakın Mı?

0
234

Kripto para alanında önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital, özellikle altcoinlere yatırım yapan kişileri, sevindirecek bir mektup yayınladı. Bu hafta içi yayınladığı yatırım mektubunda yeni bir boğa koşusu beklediklerinin sinyalini verdi.

Pantera Capital yaklaşık olarak 300 milyon dolarlık bir kripto para servetini yönetiyor. Şirkete göre kripto para dünyası giderek olgunlaşıyor ve bu da spekülasyon için piyasaya giren bir çok tokenin eskisi kadar etkili olmamasını sağlıyor. Pantera Capital şirketinin öngörüsüne göre, 2017 yılı kadar büyük olmasa da, bir boğa sezonu çok yakın.

Şirket 2021 yılında altcoin rüzgarının devam edeceğini öngörüyor. Şirkete göre, kişiler önce Bitcoin aldıktan sonra diğer kripto paraları almaya başlıyorlar. Bu yüzden bir çok insan artık Bitcoin’den çıkarak, diğer altcoinlere yatırım yapmaya başlayacak. Pantera Capital şirketinin bu öngörüleri, istatistikler tarafından da doğrulanıyor. Bitcoin bu yıl içinde %35 oranında değer artışı sağlarken, Ethereum %90’a yaklaştı.

Şirketin cüzdanındaki kripto paralara baktığımızda ise altcoin grubunun önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz. Şirket portföyünün %18’i Bitcoin’den meydana gelirken %82’lik bir bölümü altcoinlerden oluşuyor. Şirket, şirket değerinin bu yıl Bitcoin’e oranla %20 daha fazla büyüdüğünü söyleyerek, altcoin iddiasını sağlamlaştırıyor.

Şirketin gelecek yıla dair görüşleri şöyle:  “2020 yılında Ethereum ve diğer kripto paralar, Bitcoin’i geride bıraktı ve bu eğilim devam edecek. Kripto para boğa piyasaları sırasında Bitcoin dışındaki kripto paraların daha iyi performans göstermesini bekliyoruz. Bütün olarak onlar yüksek beta varlıklardır ve insanlar genellikle ilk önce Bitcoin’i aldıktan sonra onları alma eğilimindedirler. 2021’de, boğa piyasası olgunlaştıkça altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla önemli ölçüde daha büyük bir piyasa payı elde edeceği kanaatindeyiz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın