Ocak 17, 2024

Altcoin Balinasından Dev Transfer Hamlesi: Topluluk Adeta Sarsıldı, İşte Yaşananlar!


Yakın zamanda gerçekleşen bir gelişmede, Whale Alert bilinmeyen bir cüzdandan Polygon Staking platformuna 6.398.799 dolar eşdeğer 7.627.063 Polygon (MATIC) token’ının önemli bir transferini bildirdi. Kripto para topluluğu gelişmeyle adeta sarsıldı. İşlem, kripto dünyasında dikkatleri üzerine çekerek MATIC’in ekosistemi üzerindeki potansiyel etkileri hakkında tartışmalara yol açtı.

Bu kadar önemli miktarda MATIC token’ının tanımlanamayan bir kaynaktan Polygon Staking platformuna taşınması duruma bir gizem havası kattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu arada Polygon, staking platformunda şüpheli akışlar ve düzensizlikler olduğu iddialarının ortaya çıkmasıyla kendisini tartışmaların içinde buldu. Bir blockchain istihbarat firması olan ChainArgos, Polygon’un kamuya açıkladığı token tahsis planından saptığını gösteren kanıtları ortaya çıkardığını iddia etti. ChainArgos’a göre, Polygon’un token dağıtımı, launchpad satışları, stake etme, Vakıf ve ekip gibi kategoriler için ayrıntılı tahsisler yapan belirtilen planla uyumlu değildi. Özellikle endişe verici olan, vakıf sözleşmesinden 800 milyon MATIC coini almak üzere tasarlanan stake sözleşmesinin yalnızca 400 milyon coin aldığının ortaya çıkmasıydı.

ChainArgos’un suçlamaları, Polygon’un iç süreçleri ve token dağıtım modelinin bütünlüğü üzerindeki incelemeleri yoğunlaştırdı. Kripto topluluğu durumu yakından izliyor ve paydaşlar Polygon’un geliştirme ekibinden iddia edilen usulsüzlüklerle ilgili netlik istiyor.

Tartışmalar ortaya çıktıkça piyasa da temkinli bir tepki verdi. MATIC’in mevcut fiyatı son 24 saatte %1,55’lik bir düşüş yaşayarak 0,8395 dolar seviyesinde bulunuyor. Eş zamanlı olarak, işlem hacmi de aynı dönemde %1,12 oranında azalarak 297.676.486 doara geriledi. Yatırımcılar ve topluluk üyeleri, mevcut senaryo hakkında daha fazla güncelleme yapılmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?