Şubat 10, 2024

Altcoin Balinasından Binance’e Dev Hamle: 26 Milyonluk Transfer Neyin Habercisi?

Ripple Labs tarafından desteklenen bir token olan XRP, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’e yapılan önemli bir balina transferinin ardından küresel çapta kripto piyasası hayranlarının ilgisini çekti.

Verilere göre, bilinmeyen bir cüzdan adresi 9 Şubat’ta Binance’e yaklaşık 26 milyon XRP kaydırdı. Binance’e yapılan devasa transfer, XRP’nin fiyat artışının ortasında piyasada ortaya çıktığı için Ripple destekli token için ek çıkarımları körükledi.

Bu arada, ünlü bir kripto piyasası analisti olan XRP Whale, token üzerindeki yükseliş duygularını tasvir ederek piyasada kayda değer bir ilgi topladı. Analist, XRP’nin kısa bir süre sonra aya çıkacağını ve yakın bir fiyat rallisine ilişkin yükseliş düşüncelerini aktardığını belirtiyor.

26 Milyon XRP Hareket Halinde

Blockchain izleme platformu Whale Alert tarafından açıklanan verilere göre, 13,52 milyon dolar değerindeki 25,82 milyon XRP, bilinmeyen bir cüzdan olan rPz2qA93Pe…ycJR1N4iNf tarafından Binance’e kaydırıldı. Büyük satış, XRP’nin bugün tanık olunan fiyat sıçramasıyla tezat oluşturduğu için kripto piyasası hayranları ilgi çekti. Balinanın satışının bir sonucu olarak token arzındaki önemli artışa rağmen, XRP’nin fiyat grafiği basın zamanı itibariyle yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bu durum, kripto piyasası trader’ları ve yatırımcıları arasında büyük bir merak uyandırmış ve token için yükseliş düşüncelerine yol açmış gibi görünüyor.

Bu arada, Ripple destekli token için opsiyon verileri, değerindeki yükselişi yansıttı ve yatırımcıların temel fiyat trendine olan güveni güçlü olduğu için bir yükseliş trendine işaret etti. Marjinal olmasına rağmen, açık faiz %0,01’lik hafif bir artışa tanık olurken, opsiyon açık faizi %15,02’lik bir artış kaydetti.

XRP Fiyatı Yükseliyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazılırken, XRP fiyat grafiği son 24 saat içinde %1,50’lik bir sıçrama gösterdi. Şu anda 0,5247 dolardan işlem görüyor. Token, dün 0,52 dolar seviyesini aşarak son yükselişinin ortasında önemli bir çekiş kazanmış gibi görünüyor.

Bu arada, piyasadaki belirsizliklerin ortasında, Ripple destekli token fiyatını hayati önem taşıyan 0,5 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutarak bir geri dönüş başlattı. Bu ivme, XRP için bir toparlanma eğiliminin potansiyel başlangıcı üzerine spekülasyonları ateşlemiş gibi görünüyor.

İlginç bir şekilde, bir başka önde gelen analist olan Dark Defender, kısa süre önce XRP’nin mevcut piyasa dinamikleriyle uyumlu olarak 1,88 dolara ulaşacağını iddia etti. Kripto piyasası meraklıları, fiyat hareketi ve piyasa dinamikleri yakın bir boğa koşusunu yansıttığı için tokenı kapsamlı bir şekilde izliyor gibi görünüyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?