Kasım 1, 2022

İşlem Hacmi Fırlayan Altcoin %25 Arttı, Artış Sürecek mi?

CoinMarketCap verilerine göre popülerliği görece az olan Chain (XCN) son 24 saatte %25 oranında arttı. Haber hazırlanırken XCN fiyatı 0,06267 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında ise %25,11 ve %24,85 oranında değer kazandı.

Günlük grafikte 0.06653 dolarla zirve yapan XCN, bu seviyeden biraz geriledi. Buna karşın günlük işlem hacmi %292 oranında arttı. İşlem hacmi günlük olarak 42.980.386 dolar olarak görülebiliyor.

Chain (XCN) fiyat analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 4 saatlik grafikte EMA’lar dikkat çekti. 9 EMA, son 24 saatteki yukarı hareketin başlangıcında daha uzun olan 20 EMA’nın üzerine çıktı. EMA, üstel hareketli ortalamanın İngilizce kısaltmasıdır.

XCN’nin 9 ve 20 EMA çizgisinin üzerinde fiyat artışını gören yeşil mumdan önceki 5 mumda görülebilen harekete yol açan bir momentum vardı.

Sonrasında mumu 0.06645 dolardan kapatmadan önce XCN’nin fiyatını 0.07129 dolara çıkaran bir sonraki ayağı beslemek için piyasadan likidite aldı.

Bundan sonra, trader’lar ve yatırımcılar, dizinin ilk kırmızı mumunda görülebileceği gibi kar elde etti ve XCN’nin fiyatını 0,06244 dolardan kapattı.

XCN’nin günlük grafiğinde, 9 ve 20 EMA çizgilerinin göreli konumları ile birlikte hala bir miktar yükseliş momentumu var. Ayrıca RSI çizgisi, RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlanmış durumda. Bununla birlikte, RSI çizgisinin eğimi nötr hale geldiğinden yukarı doğru hareket biraz güç kaybedebilir. Bu, hafif bir aşağı hareketten önce kısa bir duraklama olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinedition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?