Almanya’dan Önemli Kripto Para Hamlesi!

Kripto para sektörü gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Ülkelerin bu sektöre karşı tavırları da yavaş yavaş netleşiyor. Bazı ülkeler halen sert tepkilerle gündeme gelse de bazıları da ılımlı bakış açılarıyla pekçok yatırımcının desteğini topluyor. Kripto para sektörüne karşı olan ülkelerden biri de Almanya ama durum yakın zamanda değişebilir.

Almanya tarafından hazırlanan ve Federal Meclis’in son onayı vermesinden sonra resmen 2020 yılında yürürlüğe girecek olan bir yasa dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yasaya göre; Alman bankaları artık kripto para birimlerini depolayabilecek ayrıca bunların satışını yapabilecek. Alman haber ajansı Handelsblatt’ın haberine göre, yasanın 16 eyalet tarafından onaylanması gerekiyor. Paylaşılan haberde söz konusu yasa ile ilgili şöyle bir değerlendirme yapıldı:

“​​Finansal kuruluşlar, 2020’den itibaren müşterilerine bir tıkla ulaşılabilen çevrimiçi bankacılık, hisse ve tahvil gibi klasik menkul kıymetler ve kripto para birimlerini sunabilecek.”

Yeni haber Almanya’da ki pekçok kişi tarafından sevinçle karşılandı. Söylentilere göre, 200’den fazla finansal kurumu temsil eden dev lobicilik grubu Alman Bankalar Birliği de söz konusu yasayı destekliyor.

Yeni yasa hayata geçtiği takdirde Almanya kripto para sektöründe öncü bir rol üstlenmiş olacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.