Almanyadaki Küçük Bir Bankanın Hisselerinin %30’u Kripto Şirketlerine Ait

0

Coindesk, daha öncelerde emlak sektörüne odaklanmış olan ve önceden belirsiz bir Alman bankası olan WEG Bank AG’nin hisse senedinin neredeyse %30’unun kripto para birimi sektöründeki şirketlere ait olduğunu öğrendi.

Nimiq adlı blockchain startup’ı bankanın %9,9’unu satın alarak, TokenPay ve Litecoin Vakfı’na Münih bölgesindeki finans kurumunun bir parçası olarak katıldı. (Alman yasasına göre, %10 veya daha fazla yabancı mülkiyete ait hisse almak için ek düzenleme onayları gerekiyor.) TokenPay, 2018 yılında bankanın hisse senetini edinen ilk kripto firması oldu ve Litecoin Vakfı yöneticisi Charlie Lee, bankanın yönetim kurulundaki ilgili bölüme katıldı.

Blockchain startup’ı Nimiq, bankacılık müşterileri için harici kripto paradan geleneksel paralara dönüşüm için altyapı geliştirilmesine yardımcı olmak için görevlendirildi. Nimiq, 2017’de bir token satışında yaklaşık 12,8 milyon dolar para toplamıştı ve TokenPay gibi, ICO fonlarını da gayrimenkul gibi diğer varlıklara yatırmıştı. Nimiq kurucu ortağı Elion Chin yaptığı açıklamada:

” Mevcut hissedarlar olarak Litecoin ve TokenPay, [blockchain uygulama platformu] Lisk ve diğer potansiyel ortaklıklar dahil olmak üzere yeni müşterilerimizle WEG Bank’ı geleceğin bankası olma yolunda olduğuna inanıyoruz.” 

Bu günlerde, birkaç DEX, merkezi döviz seçeneklerinden farklı olmak üzere, profesyonel kullanım için kurumsal banka hesaplarına bağlanabilir. İlk DEX’ten WEG Bank AG işlemine yardımcı olması için halen devam eden Nimiq sisteminin 2020 yılına kadar sınırlı bir şekilde piyasaya sürülmesi planlanıyor. 

Nimiq, bir blog yazısında, Agora Trade gibi DEX’lerle çalışıp, kripto borsaları ile geleneksel bankacılık sistemi arasında fon transferi yapmak amacıyla bir aracı olarak hareket etmesi için küçük bir miktar işlem ücreti aldığını belirtti. Buna karşılık, blog yazısında, Agora Trade’in, Nimiq’in NIM kullanıcıları için herhangi bir ücret ödemeden Ethereum ve Bitcoin’li çapraz zincir alım satım işlemlerinde Nimiq’in NIM jetonlarını listeleyeceğini söylüyor.

Kaynak:coindesk

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın