Nisan 2, 2019

Almanyadaki Küçük Bir Bankanın Hisselerinin %30’u Kripto Şirketlerine Ait

Coindesk, daha öncelerde emlak sektörüne odaklanmış olan ve önceden belirsiz bir Alman bankası olan WEG Bank AG’nin hisse senedinin neredeyse %30’unun kripto para birimi sektöründeki şirketlere ait olduğunu öğrendi.

Nimiq adlı blockchain startup’ı bankanın %9,9’unu satın alarak, TokenPay ve Litecoin Vakfı’na Münih bölgesindeki finans kurumunun bir parçası olarak katıldı. (Alman yasasına göre, %10 veya daha fazla yabancı mülkiyete ait hisse almak için ek düzenleme onayları gerekiyor.) TokenPay, 2018 yılında bankanın hisse senetini edinen ilk kripto firması oldu ve Litecoin Vakfı yöneticisi Charlie Lee, bankanın yönetim kurulundaki ilgili bölüme katıldı.

Blockchain startup’ı Nimiq, bankacılık müşterileri için harici kripto paradan geleneksel paralara dönüşüm için altyapı geliştirilmesine yardımcı olmak için görevlendirildi. Nimiq, 2017’de bir token satışında yaklaşık 12,8 milyon dolar para toplamıştı ve TokenPay gibi, ICO fonlarını da gayrimenkul gibi diğer varlıklara yatırmıştı. Nimiq kurucu ortağı Elion Chin yaptığı açıklamada:

“Mevcut hissedarlar olarak Litecoin ve TokenPay, [blockchain uygulama platformu] Lisk ve diğer potansiyel ortaklıklar dahil olmak üzere yeni müşterilerimizle WEG Bank’ı geleceğin bankası olma yolunda olduğuna inanıyoruz.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu günlerde, birkaç DEX, merkezi döviz seçeneklerinden farklı olmak üzere, profesyonel kullanım için kurumsal banka hesaplarına bağlanabilir. İlk DEX’ten WEG Bank AG işlemine yardımcı olması için halen devam eden Nimiq sisteminin 2020 yılına kadar sınırlı bir şekilde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Nimiq, bir blog yazısında, Agora Trade gibi DEX’lerle çalışıp, kripto borsaları ile geleneksel bankacılık sistemi arasında fon transferi yapmak amacıyla bir aracı olarak hareket etmesi için küçük bir miktar işlem ücreti aldığını belirtti. Buna karşılık, blog yazısında, Agora Trade’in, Nimiq’in NIM kullanıcıları için herhangi bir ücret ödemeden Ethereum ve Bitcoin‘li çapraz zincir alım satım işlemlerinde Nimiq’in NIM jetonlarını listeleyeceğini söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?