Temmuz 10, 2024

Almanya Bitcoin Satışı Yaptı mı? Son Veriler Korkuttu!

Almanya hükümeti, Çarşamba günü Bitcoin varlıklarını merkezi borsalara ve diğer piyasa aktörlerine yeniden transfer etmeye başladı.


Almanya hükümeti, Çarşamba günü Bitcoin varlıklarını merkezi borsalara ve diğer piyasa aktörlerine yeniden transfer etmeye başladı.

On-chain analitik platformu Arkham’ın tespitlerine göre, yetkililer 1,127’den fazla Bitcoin’i Flow Traders’a ait olduğu belirlenen bir adrese gönderdi. Ayrıca 500 BTC kripto para borsası Coinbase’e, 750 BTC ise rakip borsa Kraken’e transfer edildi.

Aynı zamanda Arkham, Cumberland DRW’nin Alman hükümetinden 536’dan fazla BTC aldığını belirtti. Son olarak, kurumsal bir depozito veya OTC adresi olduğu tahmin edilen bir adrese yaklaşık 2,250 Bitcoin gönderildi.

Bu işlemler toplandığında, Alman hükümetinin yaklaşık 5,853 Bitcoin’i, yaklaşık 342,694,905 dolar değerinde, transfer ettiği görülüyor. Arkham’a göre, hükümetin elinde hala 1.06 milyar dolardan fazla el konulmuş Bitcoin bulunuyor.

Son transferler, Alman hükümetinin, artık faaliyette olmayan bir film korsanlığı sitesinden el konulan Bitcoin’leri satma stratejisiyle uyumlu. Son günlerde ve haftalarda yetkililer çeşitli varlıklara Bitcoin gönderdi; bazen bu Bitcoin’ler hükümete geri gönderildi – muhtemelen kripto borsası ile ülke arasındaki satış anlaşmasının bir parçası olarak “satılmayan Bitcoin’ler” oldukları için.

Almanya’nın Bitcoin satışı, ülkenin hükümetinde herkes tarafından popüler bulunmuyor. Alman Federal Meclisi üyesi ve Bitcoin savunucusu Joana Cotar, hükümetin kapsamlı bir Bitcoin stratejisi olmadan aceleyle Bitcoin satma kararını “verimsiz” olarak eleştirdi. Hükümet, başlangıçta el koyduğu Bitcoin’lerin yarısından daha azına sahip durumda.

Alman hükümetinin Bitcoin’leri satmaya devam edeceği yaygın olarak beklenmesine rağmen, en önde gelen kripto para biriminin fiyatı The Block’un Bitcoin Fiyat Sayfasına göre bugün %1.5’ten fazla arttı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?