Kasım 12, 2019

Alibaba, Kullanıcılarına Ücretsiz Bitcoin Dağıtacak!

Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, kripto para şirketi Lolli ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde müşteriler ücretsiz olarak Bitcoin elde etme şansına sahip olacaklar.

Alibaba kullanıcıları, çevrimiçi alışverişlerin de 0.00000001 BTC değerinde en küçük Bitcoin para birimi olan Satoshi kazanabilecekler.

Ortaklık, 11 Kasım’da gerçekleşen ve dünyanın en büyük alışveriş etkinliği olduğu düşünülen Single Day’de (Yalnızlar Günü) duyuruldu. İnternet üzerinden alışveriş yapan müşterilerine küçük miktarlarda Bitcoin dağıtan Lolli’nin CEO’su ve ortak kurucusu Alex Adelman konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu iş birliği sayesinde kullanıcılarımız, her gün milyonlarca ürünü çevrimiçi satın alırken ücretsiz bitcoin kazanacak. Bu iş birliğinin bizim için en önemli parçası, tüm dünyayı ticaret yoluyla bağlama misyonumuzu desteklemesidir.”

Coindesk tarafından paylaşılan bilgilere göre bu özellik şimdilik sadece ABD’deki Alibaba kullanıcıları için geçerli olacak. Ama Alex Adelman, bu hizmeti zamanla diğer ülkelere de taşımak istediğini söyledi.

İş birliği hakkında Twitter’da paylaşım yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao da, ortaklığın çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.