Kasım 14, 2019

Alibaba Bekarlar Gününde Blockchain Kullandı!

Çin’de 11 Kasım tarihinde düzenlenen Bekarlar Günü tam bir alışveriş çılgınlığı yarattı. Avrupa’da ve Amerika’da Black Friday olarak adlandırılan ve noel alışveriş sezonunun başlangıcı olan büyük indirim gününün, Çin’deki karşılığı olan Bekarlar Günü, 11 Kasım tarihinde kutlandı. Bugüne öncülük eden Çin’in lider e-ticaret firması Alibaba, yine rekorlar kırdı. Tabi, blockchain teknolojisinin desteği ile…

Alibaba.com şirketinin ödeme kolu olan Alipay, Ant Financial aracılığı ile yoğun günün, bütün trafiğini blockchain teknolojisi ile desteklerini açıkladı. Ant Financial şirketi, e-ticaret platformları ve ortakları için izlenebilirlik, telif hakkı koruması, kimlik doğrulama ve tedarik zinciri finansmanı sağladı.

Alibaba sözcüsü Ledger, Insights’a verdiği demeçte, Ant Financial’ın blockchain tabanlı dijital kimlik çözümünün, Çinli tüccarların denizaşırı e-ticaret pazarlarında etkili olmalarında, büyük öneme sahip olduğunu açıkladı. Ayrıca tüccarlar, Ant Financial’ın dijital kimliklerini kullanarak, bir kaç günde tamamlanabilecek onay ve evrak işlemlerini bir kaç dakika içinde halledebiliyor.

Alibaba 11 Kasım Bekarlar gününde, e-ticaret siteleri üzerinden 38 milyar dolarlık satış gerçekleştirirek rekor tazeledi. Blockchain teknolojisi de, bu rekorun mimarları arasındaki yerini aldı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?