Mart 16, 2024

Ali Martinez’e Göre Bu Altcoin Düşüş Sinyali Verdi: Dipten Alım Fırsatı Mı?

Popüler kripto analisti Ali Martinez, Solana’nın (SOL) geleceği hakkında dikkat çekici bir tahminde bulundu. Martinez, SOL’un potansiyel bir düzeltme dönemine girebileceğine dair işaretlerin ortaya çıktığını ve bu konuda yatırımcıların hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti. Analist, SOL’un günlük grafikte Tom DeMark (TD) sıralı göstergesinin bir satış sinyali verdiğini vurgulayarak, bu durumun altcoin fiyatında bir gerilemeye işaret edebileceğini öne sürdü.

Tom DeMark (TD) Sequential olası trend dönüşlerine işaret etmek için bir dizi fiyat noktasını izleyen bir gösterge olarak bilinir.

Martinez’e göre, geçmiş verilere dayanarak yapılan analizler, bu tür satış sinyallerinin SOL fiyatında %17 ila %28 arasında bir düşüşe neden olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda, benzer bir durumun yaşanması halinde SOL’un mevcut değeri olan 180 dolar seviyelerinden 152 dolara, hatta 127 dolara kadar gerileyebileceği öngörülüyor. Bu düzeltmenin ne kadar süreceği ve ne kadar derin olacağı ise piyasanın gelecekteki dinamiklerine bağlı olarak değişebilir.

Ali Martinez altcoin tahmini

Bunların yanında Martinez, yatırımcılarına sadece “dipten satın almaları” tavsiyesinde bulunarak, boğa piyasasında short pozisyon açmaktan kaçınmaları gerektiğini belirtiyor. Onun görüşüne göre, SOL’un fiyatı daha yüksek seviyelere çıkmadan önce sadece kısa bir düzeltme yaşayabilir ve bu nedenle doğru zamanı beklemek önemlidir.

Ancak tüm piyasa uzmanları popüler altcoin için düşüş tahmininde bulunmuyor. Kaleo takma adıyla tanınan popüler bir analist de, bu hafta başında SOL’un 150 dolar aralığındaki yükseliş trend çizgisini kırdıktan sonra 200 dolara yükselebileceğini söyledi.

SOL geçen ayki kazanımlarına rağmen Kasım 2021’de belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesinden %25 daha aşağıda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?