Ocak 31, 2024

Ali Martinez’den Umutlandıran Bitcoin Öngörüsü: 60.000 Dolar Yolda!


Geçtiğimiz hafta, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), önemli fiyat hareketleri sergileyerek 43.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu güçlü yükselişin temelinde, Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) tarafındaki etkileyici girişler ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) çıkışlarındaki belirgin düşüş etkili oldu.

Bitcoin ETF’leri, geleneksel finans dünyasının kripto para piyasasına ilgisini gösteren önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Yatırımcılara kripto varlıklara kolay erişim sağlayan bu finansal ürünler, geçtiğimiz hafta önemli talep gördü ve BTC’nin değerini artırdı.

Öte yandan, GBTC çıkışlarındaki düşüş, büyük fon yöneticilerinin ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’a olan ilgisindeki değişikliklere işaret ediyor olabilir. Bu durum, kripto paralara yönelik yatırım stratejilerinde bir değişim veya çeşitlenme eğilimini yansıtabilir.

Bu faktörlerin birleşimi, Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir baskı oluşturarak, kripto para piyasasında dikkat çeken bir gelişmeye neden oldu. Ancak, kripto paraların bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Bu doğrultuda piyasanın önde gelen analistleri tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyat Rallisi için Yükseliş Sinyali

Kripto analisti Ali Martinez, yakın tarihli bir analizinde Bitcoin’in (BTC) geleceğine dair umut vadeden bir görünüm sundu. Martinez, geçmiş boğa piyasalarında gözlemlenen tarihsel bir modelin, BTC’nin güçlü bir toparlanma potansiyeline işaret ettiğini belirtti.

BTC fiyatının, ortalama MVRV seviyesinden 40.500 dolar seviyesinden geri dönmesiyle birlikte, mevcut piyasada benzer bir modelin ortaya çıktığını vurgulayan Martinez, bu durumun Bitcoin için olumlu bir gösterge olduğunu dile getiriyor. Analist, geçmişte benzer durumlarda BTC’nin güçlü bir yükseliş gösterdiğini ve bu nedenle de mevcut durumun benzer bir başlangıç noktası olabileceğini öne sürüyor.

Martinez’in analizine göre, gözlemlenen bu kalıba dayanarak, BTC’nin 1,0 standart sapma çizgisine doğru bir artış yaşama potansiyeli bulunuyor. Analist, bu artışın sonucunda Bitcoin’in tahmini olarak 60.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor.

Piyasa uzmanları, dördüncü Bitcoin halving yaklaşırken BTC fiyatlarındaki yükselişin devam etmesini bekliyor. Ayrıca borsadaki güçlü Tether (USDT) stablecoin arzı, yatırımcılar arasında artan satın alma gücünün BTC fiyatının yükselişini artırabileceğini gösteriyor ilerde.

Makroekonomist ve kripto analisti Henrik Zeberg de, yaklaşan “şimdiye kadarki en büyük kripto rallisi” beklentisini paylaştı. Zeberg, bu tahminini daha da detaylandırarak, kripto para piyasasında gözlemlenen son gelişmelerin 2024 boyunca devam etmesinin beklendiğini belirtti.

“Borsa ve kripto piyasaları yükselmeye devam etmeli. Bitcoin 100.000 ila 150.000 dolara ulaşmalıdır. S&P 500’ün bir buçuk yıldan beri hedefim olan 6.100’e ulaştığını da görmeliyiz. Bütün bunlar hâlâ devam ediyor. Bana göre hiçbir değişiklik yok, bu zirvenin zirvesi.”

Sonuç olarak, uzmanların analizleri, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde güçlü bir toparlanma yaşayabileceği yönünde bir perspektif sunuyor. Ancak, her yatırım kararı özenle değerlendirilmeli ve bireysel risk toleransına göre şekillendirilmelidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?