Eylül 18, 2023

Ali Martinez Bitcoin’de Bu Eğilime Dikkat Çekti: “Tarihi Bir Zirveye Ulaştı”!


Kripto analisti Ali Martinez’in son tweet‘i Bitcoin ‘deki (BTC) kayda değer bir eğilime dikkat çekti. Bitcoin’in fiyatı 26.000 dolar civarında sabit kalmasına rağmen, yeni BTC adreslerinde şaşırtıcı bir artış oldu. Bu gelişme, zincir içi perspektiften bakıldığında önemli bir yükseliş sapması olarak görülüyor.

Bu yükseliş eğilimini vurgulayan göstergelerden biri, şu anda 0,1 veya daha fazla Bitcoin tutan adreslerin rekor sayısıdır ve bu sayı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.487.486’ya ulaşmıştır. Ayrıca, sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısı da 49.138.848 ile tarihi bir zirveye ulaştı. Bu istatistikler, fiyat tedirginliğinin ortasında bile BTC piyasasına yatırımcılar arasında artan ilgi ve katılımı göstermektedir.

Bu gelişmelerin ortasında, bazı piyasa analistleri bir “ölüm kesişmesi” olasılığını tartışıyor. Geçmiş verilerden yola çıkarak, önceki ayı piyasalarının 50 ve 200 hareketli ortalamaların (MA) kesişmesini takiben bir piyasa düşüşüne tanık olduğunu belirtiyorlar. Bununla birlikte, kripto para birimleri bir dizi faktörden etkilendiği için bu faktörü diğer piyasa dinamikleriyle birlikte değerlendirmek çok önemlidir.

Ancak, kripto topluluğu bu gelişmeleri yakından takip ederken, ufukta bir başka önemli olay daha var. Federal Rezerv’in 20 Eylül’de çok önemli bir toplantı yapması planlanıyor. Piyasadaki hakim duygu, kararlarında beklenen bir “duraklamaya” doğru güçlü bir şekilde eğiliyor ve piyasa katılımcılarının% 97’si bu sonucu bekliyor.

Bu arada FTX, haftada 200 milyon dolarlık bir oranla 3,4 milyar dolar değerinde kripto para birimi varlığı satmak için yetki isteyerek manşetlere çıktı. Aynı zamanda, SEC’in Binance.US‘i menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlaması ve ABD vatandaşlarının platformdaki varlıklarının güvenliğine ilişkin endişeleri artırmasıyla düzenleyici endişeler devam ediyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?