Şubat 11, 2022

Algorand (ALGO) Fiyat Tahmini: ALGO Yükseliş Üçgenine Girdi, Hedef %25 Kazanç!

Algorand (ALGO), Ocak ayında yaşadığı düşüşten sonra ilk defa bir yükseliş trendi başlatıyor olabilir, ALGO 0.80 dolar ve aylık S2 destek seviyesinden sıçramayı başardı. O zamandan beri, ALGO fiyat hareketi yanal bir işlem görüyordu, altta yükselen taraf son birkaç gün içerisinde iki kez test edildi ve taban yukarı yönlü 1.10 dolardan art arda iki kez direnç için test edilmiş bir ‘yükseliş üçgeni’ oluşturmaya devam ediyor.

Algorand boğaları bu sabah biraz gergin gibi görünse de genel olarak günü rahat bir pozisyonda sürdürdü. Finansal piyasalardaki küresel bozgunla birlikte ALGO fiyatı Ocak ayının sonundan bu yana oluşan yükseliş üçgeninin dışına çıktı. Ancak bu arada, boğalar düşüşü yakaladı ve bu süreçte bazı ayıları sıkarak yanlış bir kırılma yaptı.

ALGO fiyatı, boğalara bu üçgenin gerçekleşmesine izin vermek için iki senaryo sunuyor:

İlki, yavaş bir şekilde ve üçgenin önümüzdeki haftanın sonuna doğru tamamlanması, 1.10 dolar taban çizgisine karşı bir sıkışma ve ardından 1.20 dolara doğru bir yükseliş. İkincisi ise, küresel endeksler yeniden yeşile döndüğünde NASDAQ destekli daha hızlı tamamlanacak bir süreç. Senaryo ne olursa olsun, fiyat hedefi 1,20 dolar olarak belirlendi ve aylık pivot, Ocak ayındaki S1 desteğinden sadece birkaç tık uzakta, bu da onu direnç için hayati bir bölge haline getiriyor.

Bu sabah gerçekleşen yanlış kırılma ile üçgenin eğik tarafı şimdiden bir miktar önem ve destek kaybetmiş gibi görünüyor. Üçgenden aşağı yönde sağlam bir kırılma için grafiği ayarlamak için bu seviyedeki ayılardan başka bir baskı beklemek önemli olabilir. Kayıp, üçgenin başlangıcına ve Ocak ayındaki S2 desteğine paralel olarak 0,80 dolara %15’lik bir düşüşle sonuçlanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.