Aralık 17, 2020

Alex Holmes: MoneyGram, Ripple İle Sınırları Zorluyor!


MoneyGram International’ın (MGI) başkanı ve CEO’su Alex Holmes, CNN’den Julia Chatterley’e verdiği yeni bir röportajda Ripple ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

MoneyGram, pandeminin ortaya çıkmasından bu yana olağanüstü bir büyüme kaydetti. Örneğin, şirket yeni çevrimiçi müşterilerde %140 artış, uygulama işlemlerinde %220 artış ve sınır ötesi ödemelerde arka arkaya 11 ay boyunca üç haneli büyüme gördü. Bunun yanında Holmes’un da belirttiği gibi, dünyanın en büyük ikinci para transferi sağlayıcısı 18 aydır Ripple ile çalışıyor. Holmes’a göre, ortaklığın amacı blockchain alanında inovasyonu teşvik etmekti:

“Ripple ile yaklaşık 18 aydır çalışıyoruz ve bunun arkasındaki fikir, gerçekten inovasyonu teşvik etmek ve blockchain küresel kullanımının genişlemesine nasıl öncülük edebileceğimizi görmekti.”

Her durumda, Ripple ve MoneyGram bunu başardı dedi. Holmes’a göre, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) kullanan gerçek zamanlı ödeme çözümü, önümüzdeki on yılda para havalelerinin sınır ötesi yapılma şeklini değiştirme potansiyeline sahip. Holmes’un belirttiği gibi, her iki taraf da mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam edecek:

“Ripple, blockchain ile pek çok benzersiz şey yapıyor ve bunu sürdürmeye yardımcı olmak için kripto kullanıyor. Bu gerçekten güzel bir ortaklık oldu, birlikte çok şey öğrendik ve yapabileceklerimizin sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz, kesinlikle çok eğlenceliydi.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’da, Twitter üzerinden söz konusu röportaja atıfta bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Ortaklığımızın şimdiden bir buçuk yıl olmasına şaşırdık. Ripple ve MGI, üretimde XRP’yi kullanarak küresel bazda milyarlarca dolar ödedi. Ödemeler için en verimli dijital varlık XRP’dir. (hız, ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyeti)”

Ripple Labs, MoneyGram ile bağlantılı olarak sadece birkaç gün önce manşetlerdeydi. Daha önce bildirdiğimiz gibi San Francisco merkezli şirket, MoneyGram’daki 4 milyonluk hisse satışını tamamladı. Satış 27 Aralık’tan bu yana 15 gün içinde gerçekleşti ve bildirildiğine göre tamamen mali bir karardı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?