Ağustos 26, 2023

Kripto Yatırımcılarının Google Trend Verileri Geldi: Bu Coin’de Artış Var!


Bitcoin, bir süredir yatırımcıları için istediği performansı sunmakta zorlanırken, fiyat istikrarını da korumayı başardı ve konsolide oldu. Ancak piyasada yer alanların ortak görüşü ‘olumlu’ kalarak potansiyel yükselişleri korumaya devam ediyor.

Google Trends verilerini inceleyen analistler, geçtiğimiz yıl boyunca yapılan “Bitcoin satın al” aramalarını inceledi. Verilere göre söz konusu aramaların hacmi istikrarlı bir şekilde artmış durumda. Artış yıllık bazda %42 oranında seyrederken, popülerlik puanı 74 civarında. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere arama teriminin puanı 2022 yılında 100 ile zirve yapmıştı.

Bitcoin haberleriBölgesel eğilimler incelendiğinde, Nijerya 100’lük en yüksek popülerlik puanıyla lider olurken, 33 puanla Kamerun, 23 puanla St. Helena listeyi tamamlıyor. Gana 19 puanla dördüncü sırada yer alırken, Amerika Birleşik Devletleri 7 puanla beşinci sırada yer almaktadır.

Bitcoin’e olan ilgi, kripto para biriminin 30.000 dolar seviyesinin üzerinde bir ralliyi sürdürememesinin ardından arttı. Son dönemde 25.000 dolar gerileyen BTC, cazip bir alım fırsatı yaratmış olabilir.

Kripto alanında yaklaşan olayların yol açtığı potansiyel bir ralliye ilişkin spekülasyonlar dikkat çekicidir ve 2024 Bitcoin yarılanması önemli bir katalizör olarak görülmektedir. Ayrıca, ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma olasılığı belirdiğinden dikkatler Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) çevrildi. Bu onayın kurumsal yatırımcıları çekmesi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?