Akbank’tan BtcTurk Kullanıcılarına Kolaylık!

Kripto para sektörünün büyümesiyle birlikte yeni iş birlikleri de hayata geçiyor. Geçtiğimiz gün bu iş birliklerine Akbank ve BtcTurk tarafından bir yenisi daha eklendi. Akbank Mobil’in som güncellemesiyle birlikte artık kullanıcılar direkt olarak uygulama üzerinden BtcTurk işlemlerini gerçekleştirebilecek. Detaylar haberimizde.

Akbank mobil uygulamasına 22 Eylül tarihinde bir güncelleme geldi. Bu güncelleme sayesinde Akbank mobil kullanıcıları, kripto para borsasına doğrudan para transferi yapabilecek. Şu an için transfer yapılabilecek tek borsa BtcTurk. BtcTurk kullanıcıları Akbank Mobil uygulamasından hesaplarına giriş yaparak borsaya doğrudan para gönderebilir. Yapılacak işlem sadece para göndermeye sınırlı değil. Aynı zamanda kullanıcılar BtcTurk’e para göndermenin yanında borsa hesaplarından banka hesaplarına doğrudan para çekimi de talep edebilirler.

Peki bu işlemler nasıl yapılacak? Sizler için uygulama üzerinden aşamaları test ettik ve görsel olarak sunmak istedik. İlk olarak uygulamaya giriş yapıyoruz ve “Ödeme yap” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan ekranda “Kripto platform işlemleri” seçeneğine tıklıyoruz.

Ardından kripto platform işlemlerine dair bilgilendirici bir metinle karşılaşıyoruz.

Bu kısımda da devam seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza şartlar ve koşullara dair bir sözleşme çıkıyor. Sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra borsa seçim alanına geliyoruz. Başta da söylediğimiz gibi şimdilik sadece seçenek olarak BtcTurk yer alıyor.

Seçimimizi yaptıktan sonra para gönderme ve çekme talepleriyle karşılaşıyoruz. Hangi işlemi yapmak isterseniz bu alandan seçebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin, Ethereum ve XRP seçenekleriyle anlık fiyatları da uygulamada görüntülenebiliyor.

Akbank daha önce iptal olsa da Binance ile bir iş birliği sürecine girmişti. Bankanın sektör adına atmış olduğu bu adımlar oldukça sevindirici.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.