Ocak 5, 2022

Airbnb CEO’su Açıkladı: Kripto Para Birimleriyle Ödeme Hizmeti Başlatılabilir

Airbnb CEO’su Brian Chesky, kullanıcıların 2022’de talep ettikleri en önemli özelliğin rezervasyonlar için kripto para biriminde ödeme yapmak olduğunu açıkladı.

Hafta sonu Chesky bir Twitter paylaşımı yaptı: “Airbnb 2022’de bir şey başlatabilseydi, bu ne olurdu?” İki gün sonra, alınan yaklaşık 4.000 öneriden ilk altısının listesini yayınladı.

Listesindeki ilkinin kripto ödemeleri olduğunu söyledi. Bu talebi, daha net fiyatlandırma göstergeleri, sürekli kullanıcılar için sadakat programı, güncellenmiş temizlik ücretleri, daha uzun süreli konaklamalar, indirimler ve daha iyi müşteri hizmetleri takip etti.

Chesky “Zaten çoğu üzerinde çalışıyoruz, şimdi diğerlerine bakacağız!” dedi. Kripto önerisinde bulunan bir kullanıcı, bazı ülkelerin uluslararası ödemeleri engellediğini ve dolayısıyla dijital varlıklara güvendiğini söyledi. Bazı tweet’lere aktif olarak yanıt veren Chesky, “Bunu araştırıyoruz” yanıtını verdi.

Yöneticiye göre, online seyahat ve rezervasyon firması 2013’ten bu yana 336 milyar dolarlık bir ödeme hacmi gördü. Airbnb şu anda ödeme yöntemi olarak Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal’ı kabul ediyor.

Airbnb popüler öneriyi dahil ederse, kriptoyu ödeme olarak kabul etme konusunda Tesla ve AMC grubun arasına katılacak.

Bunların yanında Chesky kripto sektörü hakkında ilk kez konuşmuyor. Eylül 2021’de yaptığı bir açıklamada kripto ödemelerinin sürekli bir talep olduğunu dile getirdi. Aynı röportajda Coinbase CEO’su Brian Armstrong ile olan bağlantısına da dikkat çekti. Şu anda ABD’deki en büyük kripto borsasını yöneten Armstrong, eskiden Airbnb’de ürün teknik müdürüydü.

Kaynak : Markets Insider


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.