Kasım 28, 2019

Afganistan’dan Blockchain Hamlesi

Kripto para birimleri adına çok iyi bir dönemden geçmiyoruz. Ama buna rağmen blockchain teknolojisi hız kesmeden etkinlik alanını arttırmaya devam ediyor. Çin’den gelen hamlenin ardından diğer ülkeler de bu teknolojinin fırsatlarından yararlanmak için bir yarış içine girdi diyebiliriz. Birçok alanda etkili olan blockchain teknolojisi son olarak Afganistan’ın sağlık sektöründe kullanılacak.

Afgan hükumeti FantomOperations adında bir blockchain firması ile anlaşmaya vardı ve ülkenin sağlık sektöründe blockchain kullanılacağı haberini paylaştı.

Peki blockchain teknolojisi Afganistan’a nasıl bir fayda sağlayacak? Dün yayınlanan duyuruya göre projenin amacı sahte ilaçların tespit edilmesi, hastanelerde dijital kayıtların oluşturulması ve bütün her şeyin dijitalleştirilmesi olacak. Afgan Sağlık Bakanı Ferozuddin Feroz konuyla ilgili olarak şu sözleri dile getirdi:

“Sağlık Bakanlığı, elektronik devletin sağlık sektöründe kurumsallaşmasına kendini adamıştır ve blockchain teknolojisi, ilgili işlerde şeffaflığı, ivmeyi ve etkinliği getirmeye yardımcı olacaktır.”

Afganistan ilk defa blockchain teknolojisiyle anılmıyor. Birleşmiş Milletler, geçtiğimiz aylarda Afganistan’daki sürdürülebilir kentsel gelişim için blockchain çözümleri üzerinde çalıştığını bildirmişti. Görüldüğü gibi; blockchain teknolojisi etkinlik alanını genişletmeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.