ABD Hükümeti, Bitcoin (BTC) Açık Artırması Düzenliyor!

ABD Genel Hizmetler idaresi, 0,7501 Bitcoin (BTC) açık artırmayla satışa çıkartıyor.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre, ABD Hükümetinin bölümü olan ABD Genel Hizmetler İdaresi başkanlığı, 15-17 Mart tarihleri arasında bir müzayede de güncel değeri 40.700 dolar değerinde ki BTC’yi satışa çıkartacak.

Hükümetin Bitcoin’i nereden edindiği ya da neden GSA aracılığıyla satışa çıkartacağı belli değil. Geçmiş olduğumuz zamanlarda hükümet Bitcoin satışında bulunmuştu fakat satış işlemi farklı bir kurum üzerinden gerçekleşmişti.

Geçmiş Bitcoin İhaleleri

ABD 2014 yılında 19 milyon dolarlık 30 bin üzerindeki BTC’yi satışa çıkartmıştı ve tüm BTC’leri Tim Draper almıştı. Bu satıştan sonra hükümet yine çeşitli açık artırmalarla BTC satışı gerçekleştirdi. Ayrıca geçtiğimiz aylarda dark web Pazar alanı olan Silk Road ilişkili 70 bin BTC ele geçirilmişti, bu BTC’ler halen devletin kontrolünde durmakta.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.