Şubat 10, 2024

ADA mı XRP mi: Yarış Kızışıyor, 1 Dolara Önce Hangisi Ulaşabilir?

Bitcoin dördüncü yarılanma etkinliğine sadece 65 gün kala yükselişe geçerken altcoinler de hız kazanıyor. Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) gibi önde gelen altcoinler ivme kazanarak yarışa yavaş yavaş dahil olmaya başlıyor.

Her iki altcoin de 50 cent seviyesine yakın işlem görüyor. Bu bağlamda geri çekilme aşamasını tamamladıkları için bir çıkış girişi sunuyor. Ayrıca, ADA ve XRP fiyat grafikleri, her iki tarafta da keskin hareketler ve ani yükselişlerle dolu değişken bir geçmiş sergiliyor.

Peki altcoin sezonu yaklaşırken, 2024’te ilk olarak 1 dolara hangisi ulaşabilir?

XRP Fiyat Grafiğinde Ölüm Kesişimi

Günlük grafikte yükselişe geçen XRP fiyatı, çift dip formasyonunu tamamlayarak genel direnç trend çizgisini aşmayı başarıyor. Geri çekilme sürecinin sona ermesiyle birlikte, XRP fiyatı son üç günde %3,60 artarak 0,52307 dolar seviyesinden işlem görüyor.

bitcoin

Ayrıca, yükselişin tersine dönmesi, kırılan trend çizgisinin yanı sıra birden fazla genel dirence sahiptir. Koparma rallisi, 50 günlük EMA’nın dinamik direncine ve 0,54 dolarlık bölgeye yaklaşıyor.

Bu durgun fiyat performansı ortamında, XRP topluluğu, kripto paranın fiyatını geri döndürmek için ciddi eylemler çağrısında bulunuyor.

Ayrıca, uzun vadeli geri çekilme aşaması günlük grafikte bir ölüm kesişimine yol açıyor. Ancak, günlük RSI çizgisi büyük bir yükseliş sapması görünümü sunarak kısa süre içinde bir kopuşla potansiyel bir tersine dönüş sinyali verebilir.

ADA Fiyat Grafiğinde Kanal Kırılması

XRP fiyat grafiğinin aksine, ADA fiyat eğilimi güçlü bir kırılma eğilimi sergiliyor. Cardano, %50 Fibonacci seviyesinden geri dönerken, altcoin geri çekilme aşamasını tamamlayarak bir kanal kırılmasına yol açıyor. Bu durum, ADA’nın güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğunu ve potansiyel bir ivme kazandığını gösteriyor.

Ayrıca, işlem hacmindeki artış, kırılma eğilimini daha da güçlendiriyor. Ancak, %23,60 Fibonacci seviyesindeki arz baskısı artarak, bir yeniden test için cımbız üst formasyonu oluşturuyor.

Mevcut eğilimle karşılaştırıldığında, Cardano, XRP’nin son derece değişken hareketlerinin aksine daha istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu nedenle, kopuş rallisi ve baskın bir yükseliş trendiyle Cardano’nun (ADA), Ripple’dan (XRP) önce 1 dolar işaretine ulaşma ihtimali daha yüksek görünüyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?