ABD’nin Son Darbesi KuCoin’e Oldu: İşte Detaylar!

New York Başsavcılığı (NYAG), dün paylaştığı bir metinde KuCoin kripto borsasının “kayıtsız menkul kıymetler ve emtialar” sattığını söylerek bir dava başlattığını duyurdu. NYAG’in iddialarına göre Seyşeller merkezli borsa, New York’ta bir menkul kıymetler ve emtia komisyoncu-bayisi olarak kayıtlı olmadan hizmet veriyor.

KuCoin Engellenme Riskiyle Karşı Karşıya!

KuCoin’in New York eyaletinde resmi olarak kayıtlı olmamasına rağmen, Başsavcılık Ofisi (OAG) bu eyalette ikamet ederken platform üzerinden kripto para alıp satabildi. Başsavcı James, bu yasal işlemi başlatarak borsanın New York’ta işlem yapmasını engellemeyi ve yasalara uyana kadar şirketin web sitesine erişimi engellemeyi hedefliyor.

KuCoin’e karşı açılan dava ayrıca borsanın yerel borç verme ve stake etme ürününün (KuCoin Earn) aynı zamanda kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olduğunu iddiası yer alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzeree NYAG daha önce Ethereum için de “menkul kıymet” yorumu yapmış ve bir süre sonra “emtia” olarak güncellemişti.

Kripto Para Borsalarına Olan Baskı Artıyor

Kripto borsaları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son düzenleyici baskıların hedef odağı haline geldi. Kraken, Coinbase, CoinEx ve hatta Binance gibi önemli şirketler ABD’li yetkililerin hedefinde bulunuyor.

Bir basın açıklamasında, NYAG’ın ofisi şöyle dedi:

Yasalarımızı küstahça hiçe sayan ve yatırımcıları riske atan kripto para şirketlerine karşı teker teker harekete geçiyoruz. Bugünkü eylem, karanlık kripto para şirketlerini dizginleme ve sektöre düzen getirme çabalarımızın sonuncusudur.

KuCoin daha önce de düzenleyicilerle karşı karşıya geldi. 2022 yılında Kore’de çeşitli yasa sorunlar yaşayan borsa “yasadışı ticari faaliyetler” yürütmekle suçlanmıştı. Ardından Hollanda da benzeri iddiaları ortaya attı.

Nitekim gelen son haberler borsanın yerel token’ı olan Kucoin Token’ın fiyatını %3 oranında düşürdü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.