ABD’nin En Büyük İkinci Bankası Ripple’ın Teknolojisini Test Etti

0
317

ABD’deki ikinci en büyük banka olan Bank of America, Ripple’ın dağıtılmış muhasebe teknolojisini (Ripple DLT) sessizce test etti ve bununla daha fazlasını yapmayı planlıyor olabilir.

Ancak, Ripple’in sözcüsü sadece bir pilot proje başlattıklarını söyledi. Bu aşamada başka hiçbir detay açıklanmadı. “Bank of America, 2016’dan bu yana Ripple’ın Global Ödeme Yönlendirme Grubunun bir parçası olmuştur ve onlarla bir pilot proje başlattık.” dedi. Detay verilmediği için işbirliği ile ilgili çok fazla bilgi bulunmamakta.

Özellikle, Bank of America, RippleNet ortaklarına yasal uyumluluk sorunları hakkında tavsiyelerde bulunan koordinasyon grubunun bir parçası. Pilot proje, ortaklıklarının yasal danışmanlık hizmetlerinin ötesine geçtiğinin bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Son yıllarda Bank of America’nın blockchain tabanlı çözümler konusunda patent alanında oldukça aktif olmasına rağmen, geçtiğimiz  Mayıs ayında finans kurumunun direktörü Katie Bessant, bankanın finans sektörü için yararlı teknolojiyi bulamadığını söyledi.

Daha önce, Bank of America bir blockchain nakit işleme sistemi için patent başvurusunda bulundu. Bunun dışında, banka, Ripple’ın dağıtılmış muhasebe teknolojisine dayanarak kendiliğinden bir yerleşim sistemi kurmayı hedefliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın